Arama sonuçları

1 milyon öğrenci sinema ile buluşacak

1 milyon öğrenci sinema ile buluşacak

1 milyon öğrenci sinema ile buluşacak. Ülke genelinde yürütülen "1 Milyon Öğrenci Sinema ile Buluşuyor" projesi kapsamında Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde 15 bin öğrenci sinema ile tanışacak.

Proje, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ve Sinema Salonu Yatırımcıları Derneği'nce yurt genelinde ortaklaşa yürütülüyor.

1 MİLYON ÖĞRENCİ SİNEMA İLE BULUŞACAK

1 milyon öğrencinin sinemaya gitmesinin hedeflendiği proje kapsamında, Doğubayazıt ilçesinde de sinema salonunda öğrencilere film izletilmeye başlandı.

"Ertuğrul 1890" ve "Bizim Köyün Şarkısı" filmlerinin izlettirildiği salonda öğrencilere şapka, tişört ve balon hediye edildi, patlamış mısır verildi. 

KÖY ÇOCUKLARI İÇİN ÖNEMLİ

Doğubayazıt İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Koordinatörü Hüseyin Duşbudak, projenin özellikle köy okullarında eğitim gören öğrenciler için önem taşıdığını söyledi.

İlçede henüz sinema salonu görmemiş öğrencilerin bulunduğunu ifade eden Duşbudak, şunları belirtti:

"Proje ile ilçemizde eğitim gören 15 bin öğrencimizi sinema ile buluşturuyoruz. Daha çok sinema ile henüz tanışmamış, sinema salonu görmemiş, imkanları kısıtlı köy okulu öğrencilerine ağırlık veriyoruz. Amacımız onları şehir hayatıyla tanıştırarak kültürel etkinlikler noktasında farkındalık oluşturmak. Belediyemizin sağladığı araçlarla köylerden ve ulaşım imkanı zor olan okullarımızdan öğrencilerimizi ilçe merkezine getirerek keyifli gün geçirmelerini sağlıyoruz."

20-12-2018


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş