Arama sonuçları

10 ayda 10 bin ders videosu hazırladılar

10 ayda 10 bin ders videosu hazırladılar

10 ayda 10 bin ders videosu hazırladılar. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, EBA Televizyonu'nun kendi alanındaki rekor kırdığını söyledi. Selçuk, şöyle dedi: "Bugün EBA TV 10 bininci ders videosunu çekti. Bir videonun hazırlığı günlerimizi alıyor. Nasıl bir emek ve ne müthiş bir alın teridir bunu ancak süreci izlediğinizde anlayabilirsiniz."

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan (MEB) yapılan açıklamaya göre, Türkiye'de ilk Kovid-19 vakası görüldükten hemen sonra MEB ve TRT iş birliği oluşturulduğu hatırlatıldı. Açıklamada, TRT EBA TV İlkokul/Anaokulu, TRT EBA TV Ortaokul ve TRT EBA TV Lise kanalları SD ve HD olarak 23 Mart 2020 tarihinde yayın hayatına başladığı belirtildi.

112 BRANŞTAN BİN ÖĞRETMEN

Uzaktan eğitim sürecinin başladığı günden 29 Ocak 2021'e kadar 112 farklı branştan alanında uzman yaklaşık 1000 gönüllü öğretmen ile kameraman, kurgucu, yönetmenden oluşan yüzlerce teknik personel TRT EBA Televizyonu kanallarına ders videoları çekmek için görev aldı.

DERS VİDEOSU SAYISI 10 BİNE ULAŞTI

Bu süreçte Ankara ve İstanbul'da MEB ve TRT'ye ait 13 stüdyo kuruldu. Mesleki ve Teknik Eğitim derslerinin çekimleri için de Türkiye'nin farklı illerinde stüdyolar hazırlandı. Tüm bu stüdyolarda uzaktan eğitimin başladığı ilk günden 29 Ocak 2021 tarihine kadar çekilen ders videosu sayısı 10 bine ulaştı.  

Üç kanalda bugüne kadar toplamda 11 bin 128 saat yayın yapıldı ve yayınlar devam ediyor.

Ders videolarının yanı sıra "Öğretmenler için Öğretmenler Odası", "Veliler İçin Bizden", "Öğrenciler için Özel Eğitim" içerikleri, deneyler ve akıllı teneffüs gibi 932 ders dışı etkinlik videosu da çekilerek yayınlandı.

EĞİTİMİN GÜNDEMİNİN ORTASINA DÜŞTÜ

Açıklamada görüşlerine yer verilen Bakan Selçuk, koronavirüs salgının, eğitim gündeminin ortasına bir göktaşı gibi düştüğünü vurgulayarak, şöyle dedi: 

"Gördük ki zamanın ruhuna ayak uydurmadan bundan sonrasını götüremeyeceğiz. Bu öngörülemeyen süreçte öğretmenlerimizle birlikte olağanüstü şeyler yaptık. Her şeyden önce şartlara en kısa sürede uyum sağlayarak EBA Televizyonu yoluyla uzaktan eğitime geçtik. Çocuklarımızın eğitimden kopmamalarını sağladık.

Bugün EBA TV 10 bininci ders videosunu çekti. Bir videonun hazırlığı günlerimizi alıyor. Nasıl bir emek ve ne müthiş bir alın teridir bunu ancak süreci izlediğinizde anlayabilirsiniz."

EBA MOBİL DESTEK ARAÇLARI

 

Öte yandan Bakan Selçuk, ihtiyaç duyan öğrencilere internet desteği sağlayan EBA mobil destek araçlarına ilişkin sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda ise şöyle dedi:

"EBA mobil destek araçları  ile yanındayız dediğimiz her bir çocuğumuz için yollardayız. Bazı mesafeler, hedefler terimlerle ifade edilemiyor. Hedefimiz, her bir çocuğumuza dokunabilmek. Destek noktalarımızla dileyen her öğrencimizin yanı başındayız.Eylül 2020'den bu yana  EBA Mobil Destek Aracı filomuz genişliyor. 167 EBA Mobil Destek Aracı ile  142 bin kilometre yol katettik. Sadece EBA Mobil Destek araçlarımızla 2 bin 432 yerleşim yerinde 38 bin 39 çocuğumuza ulaştık. Eğitim için yollardayız."

 

 

31-01-2021


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş