Arama sonuçları

10 bin kişilik yurda öğrenci alınmaya başlandı

10 bin kişilik yurda öğrenci alınmaya başlandı

10 bin kişilik yurda öğrenci alınmaya başlandı. Türkiye'nin tek seferde yapılan ve en büyük yurt projesi olduğu belirtilen 10 bin kişilik Sivas Merkez Yükseköğrenim Öğrenci Yurdu'na öğrenci alımı başladı.

Sivas Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, yapımı kısa süre önce tamamlanan yurdun, iç ve çevre düzenlemesi yapıldı. 10 bin kişilik Sivas Merkez Yükseköğrenim Öğrenci Yurdu'nun ilk 5 bin kişilik bölümüne öğrenci kabul edilmeye başlandı.

10 BİN KİŞİLİK YURDA ÖĞRENCİ ALINMAYA BAŞLANDI

Sivas Valisi Salih Ayhan, 5 yıldızlı otel konforundaki yurtlara öğrenci alımına 19 Kasım'da başlanacağını söylediklerini hatırlattı. Ayhan, şöyle dedi: "Belirtmiş olduğumuz tarihte öğrencileri misafir etmeye başladığımız için çok mutluyuz. Cumhuriyet Üniversitesi'nde eğitim gören öğrencilerimizin bir süredir merakla beklediği güne bugün hep birlikte şahit olduk. Yurdumuzun diğer 5 bin kişilik bölümü de çok kısa süre içerisinde hizmete girecek. Sivas Kredi Yurtlar Kurumu'nun yoğun çalışması ile yedekte bulunan herkes bu yurtlarda kalabilecek ve barınma sorunları giderilecek."

8 BLOGDAN OLUŞUYOR

Sivas İl Özel İdaresi tarafından Cumhuriyet Üniversitesi yerleşkesine yapılan ve 8 bloktan oluşan yurt, kente okumaya gelen öğrencilerin barınma ihtiyacını büyük ölçüde karşılayacak. 310 bin metrekare alana yapılan, 4 sosyal tesis, 1 yaşam merkezi, 2 açık fitness alanı, 4'ü açık 6 basketbol sahası, 2 kapalı tenis kortunu bünyesinde barındıran proje yaklaşık 1 yıl içerisinde tamamlandı.

19-11-2018


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş