Arama sonuçları

'1.000 Turna 1 Umut Projesi' çocuklara umut taşıyacak

'1.000 Turna 1 Umut Projesi' çocuklara umut taşıyacak

Türk Eğitim Derneği'nin projelendirdiği ve Canon’un desteklediği maddi olanaksızlık içindeki çocukların eğitim masraflarının karşılanmasını hedefleyen "1.000 Turna 1 Umut Projesi" hayata geçti.

Türk Eğitim Derneği (TED) açıklamasına göre, Canon ile iş birliği yaparak, maddi olanaksızlıklar içindeki çocuklara el uzattı. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı da kapsayan projeye destek ise ünlü isimlerden geldi.

ÇOCUKLAR İÇİN BİRARAYA GELDİLER

Çağla Şikel, Tanem Sivar, Beyza Şekerci ve Engin Hepileri gibi isimler, maddi olanaksızlıklar içindeki çocukların nitelikli eğitime ulaşabilmesi için kolları sıvadı. Anadolu ve Asya kültürlerinde bereket ve mutluluğu temsil eden "Turna Kuşunu" merkezine alan "1.000 Turna 1 Umut Projesi" 19 Mayıs'a kadar sürecek.

TURNALAR HAYAT BOYU EĞİTİM SAĞLAYACAK

Açıklamaya göre, proje kapsamında gönüllüler çevrim içi bağışlarını "binturnabirumut.ted.org.tr" adresine yaparken, dijital ortamda hazırlanan şablonlar üzerinden kendi turnalarını tasarlayabilecekler. Gönüllülerin bağışları sayesinde yapılan her bin turna origamisi karşılığında bir çocuğun bir yıllık eğitim gideri karşılanacak.

Bir çok sanatçının kendi alanlarında turna figürleri tasarlayarak bağış yapmaya başladığı projenin ilerleyen süreçlerinde bu eserler de bağış karşılığı alınabilecek.

Söz konusu projeye defter, origami kağıdı, zarf ve baskı desteği sunan Canon dışında, iş birliği yapmak isteyen markalara kampanya adına özel ürünler tasarlayıp satışa sunma imkanı da sağlanıyor. Projeye destek olan proje elçilerinin özel tasarımları defterlere basılıp, satışa sunuluyor. Çocuklara umut olmak adına yola çıkılan bu projeye destek veren sanatçıların heykel, tablo ve mikro art gibi eserleri ilerleyen günlerde destekçilerin beğenisine sunulacak.

23-04-2021


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş