Arama sonuçları

132 öğrenci ETÜ İş Dünyası Bursu ile üniversiteli oldu

132 öğrenci ETÜ İş Dünyası Bursu ile üniversiteli oldu

132 öğrenci ETÜ İş Dünyası Bursu ile üniversiteli oldu. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, yaşama geçirdikleri yeni burs programının gençleri üniversiteli yaptığını söyledi. Hisarcoklıoğlu şöyle dedi:

"TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (ETÜ) İş Dünyası Burs Programı'nı hayata geçirdik. Programla bu yıl, Türkiye'nin dört bir yanından gelen tam 132 öğrencimiz TOBB ETÜ'lü oldu."

132 ÖĞRENCİ ETÜ İŞ DÜNYASI BURSU İLE ÜNİVERSİTELİ OLDU

TOBB ETÜ'nün 2017-2018 eğitim öğretim yılı mezuniyeti ile 2018-2019 akademik yılı açılış töreni, üniversitenin spor salonunda gerçekleştirildi.

Üniversitenin Mütevelli Heyet Başkanı Hisarcıklıoğlu,  eğitime yatırımın, ülkeye yapılan en büyük hizmet olduğunu söyledi.

MİLENYUM ÜNİVERSİTELERİ ARASINDAYIZ

Dünyanın en iyi, genç üniversiteleri arasına girdiklerine dikkati çeken Hisarcıklıoğlu, şöyle dedi:

"Times Higher Education'ın verilerine göre, dünyada 2000'den sonra kurulan milenyum üniversitelerinin arasına Türkiye'den girmeyi başaran tek üniversiteyiz. Başarının anahtarı, 'durağan olanı kabul etmemek ve değişime açık olmak.' Girişimcik ruhu ise eski köye yeni adet getirmek.  TOBB ETÜ, dünyaya teknoloji ihraç eden bir üniversite haline geldi. Geçtiğimiz günlerde Biyomedikal Mühendisliği bölümümüzden Dr. Ersin Emre Ören'in, ABD'de iki üniversiteyle birlikte yaptığı çalışma Nature Nanotechnology dergisinde yayımlandı. Hocamın ekibiyle birlikte icat ettiği 'nano ölçekli biyo-dedektör', insan DNA'sından elektrik akımı geçirerek kanseri daha erken tespit edebilmenin önünü açacak. Gördüğünüz gibi attığımız tohum tuttu." 

YENİ BURS PROGRAMI NEDİR?

Eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak istediklerini, bu nedenle yıl içinde yeni bir uygulama başlattıklarını belirten Hisarcıklıoğlu, şöyle dedi:

"Maddi desteğe ihtiyacı olan başarılı öğrencilerimizi TOBB ETÜ'lü yapmak için elimizi taşın altına koyduk. TOBB ETÜ İş Dünyası Burs Programı'nı hayata geçirdik. Programla bu yıl Türkiye'nin dört bir yanından gelen tam 132 öğrencimiz TOBB ETÜ'lü oldu."

Hisarcıklıoğlu, mezunlarından yüzde 85'inin bir yıl içinde işe yerleştiklerini kaydetti.

TOBB ETÜ Rektörü Prof. Dr. Güven Sak da iş dünyasının ihtiyaçlarını ve küresel rekabet koşullarını dikkate alarak lider, girişimci ve yenilikçi öğrenciler yetiştirdiklerini söyledi.

Törene katılan eski TBMM Başkanı Cemil Çiçek dereceye giren öğrencilere plaket verdi. Tören sonunda öğrenciler keplerini fırlatarak mezuniyetlerini kutladı.

17-11-2018


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş