Arama sonuçları

2 milyon bekliyor: Sonuçlar ne zaman açıklanacak?

2 milyon bekliyor: Sonuçlar ne zaman açıklanacak?

2 milyon bekliyor: Sonuçlar ne zaman açıklanacak? Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) puanlarıyla tercih yapan adaylar için heyecanlı bekleyiş sürüyor.

YKS tercihleri 7-14 Ağustos tarihleri arasında son buldu.  Adayların 24 tercih hakları oldu. Tercihlerin sona ermesinin ardından da bu kez heyecanlı bekleyiş başladı. Yaklaşık 2 milyon aday üniversite yerleştirme sonuçlarının açıklanmasını bekliyor.

2 MİLYON BEKLİYOR: SONUÇLAR NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Üniversite yerleştirme sonuçları eski ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Mahmut Özer 31 Ağustos’ta açıklanacağını duyurmuştu. Üniversite kayıtları da 3-7 Eylül tarihleri arasında yapılacak.

BAŞKAN GİDİNCE TARİH DEĞİŞECEK Mİ?

Geçtiğimiz ekim ayında ÖSYM Başkanı olarak atanan Özer görevde bir yılını bile doldurmadan Milli Eğitim Bakanlığı’na (MEB) bakan yardımcısı olarak atanmıştı. Geçtiğimiz 9 Ağustos’ta üniversite tercihleri başladıktan 2 gün sonra yapılan bu atama şaşkınlıkla karşılanmıştı. Eğitimciler bunun bir terfi mi yoksa ÖSYM Başkanlığı için bir başkasına yer açmak için yapılan bir atama mı olduğunu konuşmuştu.

Özer’in başkanlığı döneminde ÖSYM’nin yaptığı tüm sınavların soru ve cevaplarını erişime açılmıştı.

ÖSYM'YE HENÜZ BAŞKAN ATANMADI

Üniversite tercihleri tamamlandı ve yerleştirme sonuçları açıklanmak üzere. Ancak ÖSYM’ye henüz bir başkan da atanmış durumda değil. ÖSYM eski Başkanı YKS yerleştirme sonuçlarının 31 Ağustos’ta açıklanacağını duyurdu ama şu anda bu tarihin geçerli olup olmadığı belli değil. Başkan’ın MEB’e geçmesinden sonra hem ÖSYM’ye kimin başkan geleceği hem de üniversite yerleştirme sonuçlarının ne zaman açıklanacağı da belirsiz oldu. Adaylar, “Başkan gittikten sonra YKS yerleştirme sonuçları için açıklanan 31 Ağustos tarihi geçerliliğini yitirdi mi?” diye soruyor. ÖSYM ise YKS yerleştirme sonuçlarının ne zaman açıklanacağı sorusuna “belli değil” yanıtını veriyor.

28-08-2018


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş