Arama sonuçları

20 bin öğretmen ataması bütçe yasalaştıktan sonra

20 bin öğretmen ataması bütçe yasalaştıktan sonra

20 bin öğretmen ataması bütçe yasalaştıktan sonra. Maliye Bakanı Naci Ağbal öğretmen açığında hızlı bir azalma olduğunu söyleyerek, "Ümit ediyorum ki önümüzdeki yıllarda da bütün gayretimizle bu norm açığını kapatacağız” dedi.

 

Ağbal, TBMM Genel Kurulunda görüşülen Bazı Vergi Kanunları ile Kanun ve KHK'larda Değişiklik Yapan Tasarı'nın 5. bölümü üzerinde soruları yanıtladı. Öğretmen alımları konusunda Milli Eğitim Bakanlığı ile gerekli çalışmaları yaptıklarını belirten Ağbal, diğer bütün bakanlıklardan gelen talepleri birlikte değerlendirdiklerini aktardı.

20 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI BÜTÇE YASALAŞTIKTAN SONRA

Kamu kurumlarının artan ihtiyaçlarına paralel olarak personel talepleri bulunduğuna değinen Bakan Ağbal, bütçenin imkanlarını dikkate almak durumunda olduklarını, personel harcamalarının yıllar itibarıyla bakıldığında bütçenin içerisinde artan bir oranda yer kapladığını ifade etti.

AK Parti hükümetleri döneminde kamuya son 15 yılda 500 binin üzerinde öğretmen alındığını anlatan Ağbal, 20 bin öğretmen alımıyla ilgili, 2018 yılı bütçe kanunu yasalaştıktan sonra gerekli resmi yazışmaların yapılacağını ve bu talebin karşılanacağını kaydetti.

NORM AÇIĞINI KAPATACAĞIZ

Ağbal şöyle konuştu:

"Ümit ediyorum ki önümüzdeki yıllarda da bütün gayretimizle bu norm açığını kapatacağız. Aslında yıllar itibarıyla öğretmen açığında hızlı bir azalma var ama ilave olarak kalan kısımla ilgili de çalışmalar yapacağız."

22-11-2017


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş