Arama sonuçları

20 bin yeni öğretmen atanacak

20 bin yeni öğretmen atanacak

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Bakanlar Kurulu'nca olağanüstü hal uygulamasının 3 ay süreyle uzatılması kararının alındığını açıkladı. Kurtulmuş, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından  20 bin öğretmenin atanacağını da duyurdu. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen Bakanlar Kurulu sürerken, toplantıya ilişkin açıklamalarda bulunarak, soruları yanıtladı.

MÜLAKATLA ALINACAK
Toplantıda, Milli Eğitim Bakanlığıyla ilgili de sunum yapıldığını bildiren Kurtulmuş, "Milli Eğitim Bakanlığımızın Ekim ayının 9'unda mülakatla 20 bin öğretmeni daha alacağını bir müjde olarak ifade etmek isterim" diye konuştu.

Söz konusu öğretmenlerin kalkınmada birinci derece öncelikli bölgelere atanacağını açıklayan Kurtulmuş, "Geçen sene Şubat'ta 30 bin öğretmen Milli Eğitim Bakanlığına alınmış ve onların bu geçiş süreçlerindeki eğitimleri tamamlanmıştır. 30 bin öğretmenimiz de bu ders yılı itibarıyla Milli Eğitim'in esas kadrosuna geçmiştir. Bu 20 bin kişiyle de 50 bin yeni öğretmenimizin Milli Eğitim Bakanlığı kadrosuna geçeceğini paylaşmak isterim." dedi.

 

03-10-2016


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin