Arama sonuçları

2019 LGS: Liselerin yüzdelik dilimleri ve kontenjanları yayımlandı

2019 LGS: Liselerin yüzdelik dilimleri ve kontenjanları yayımlandı

2019 LGS: Liselerin yüzdelik dilimleri ve kontenjanları yayımlandı. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Ortaöğretime Geçiş Tercih ve Yerleştirme Kılavuzu’nu yayımlamasının ardından velilerin merakla beklediği Liseye Geçiş Sınavı (LGS) puanıyla öğrenci alan liselerin yüzdelik dilimleri ile kontenjanlarını yayımladı. Bu listede okulların geçen yıl en yüksek ve en düşük hangi dilimden öğrenci aldıkları yer alıyor.

2019 LGS: LİSELERİN YÜZDELİK DİLİMLERİ VE KONTENJANLARI YAYIMLANDI

2019 yılı ortaöğretim kurumları kontenjan tabloları ile tercihlerde rehberlik etmek üzere illere göre yüzdelik dilimlerdeki öğrenci sayıları da paylaşıldı. Öğrenciler kendi yüzdelik dilimlerini okulların geçen yıl oluşan taban ve tavan yüzdelik dilimleri ile karşılaştırarak tercih edecekleri okullar hakkında fikir edinebilecek.

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında öğrenci alacak okulların kontenjanları ile geçen yılki yüzdelik dilimleri açıklandı. 

Bakanlık tarafından, 2019 yılı ortaöğretim kurumları kontenjan tabloları ile tercihlerde rehberlik etmek üzere illere göre yüzdelik dilimlerdeki öğrenci sayıları da paylaşıldı. Öğrencilere rehberlik etmek için tercih rehberleri de hazırlandı.

EN DÜŞÜK VE EN YÜKSEK YÜZDELİK DİLİMLER

Öğrencilere rehberlik etmek üzere kontenjan tabloları ile 2018'de bu okullara sınavla yerleştirmede oluşan en düşük ve en yüksek yüzdelik dilimler de açıklandı.

Öğrenciler kendi yüzdelik dilimlerini okulların geçen yıl oluşan taban ve tavan yüzdelik dilimleri ile karşılaştırarak tercih edecekleri okullar hakkında fikir edinebilecek.

OKULLARIN YÜZDELİK DİLİMLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

ÖĞRENCİLERİN YÜZDELİK DİLİMLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

 

25-06-2019


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş