Arama sonuçları

2020 KPSS: Genel Kültür ve Genel Yetenek Oturumu tamamlandı

2020 KPSS: Genel Kültür ve Genel Yetenek Oturumu tamamlandı

2020 KPSS: Genel Kültür ve Yetenek Oturumu tamamlandı. Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) maratonu, "Genel Kültür-Genel Yetenek" ve "Eğitim Bilimleri" oturumuyla saat 10.15'te başladı ve 130 dakika sürdü.

KPSS, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nce (ÖSYM) 81 il merkezi ve KKTC Lefkoşa dahil 95 sınav merkezinde yapılıyor. Sınavın Genel Kültür-Genel Yetenek'ten oluşan sabah oturumunda adaylara 120 soru yöneltildi.

2020 KPSS: GENEL KÜLTÜR VE YETENEK OTURUMU TAMAMLANDI

 

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün'ün verdiği bilgiye göre, sınavda koronavirüs salgınına karşı tedbirler alındı. 

Buna göre, sınav öncesi binaların detaylı temizliği yapılarak dezenfekte edildi. Koronavirüs önlemleri kapsamında, adaylara sınav binası girişlerinde görevliler tarafından maske ve dezenfektan dağıtıldı, isteyen adaylar kendileri de dezenfektanlarını yanlarında getirdi.

Sınav görevlilerine maske ve dezenfektanla birlikte lateks eldiven de dağıtıldı. İsteyen adaylar ve görevliler, kendi maskeleri ve siperlikleriyle de sınava girdi. Sınav görevlilerinin Kovid-19 durumları HES kodları aracılığıyla takip edildi.

Kovid-19 ile ilgili durumu olan adaylar, HES kodlarından belirlenerek ve Bilim Kurulunun önerisi doğrultusunda Kovid-19 durumlarına göre gruplara ayrıldı ve sınav merkezlerinde hazırlanan ayrı salonlarda sınava alındı. Bu durumda olan adaylar, SMS ile sınavdan önce bilgilendirildi. 

Okul bahçelerindeki yığılmayı önlemek ve sosyal mesafeyi korumak için, adaylar ve sınav görevlileri dışında hiç kimse okul bahçelerine alınmadı. 

ADAYLAR AMBULANSLA SINAVA GETİRİLDİ

Kovid-19 nedeniyle karantinadao olan adaylar ise sınava ambulansla getirildi.

06-09-2020


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş