Arama sonuçları

2020 YKS: Sınıf öğretmenliği başarı sıraları ve taban puanları

2020 YKS: Sınıf öğretmenliği başarı sıraları ve taban puanları

2020 YKS: Sınıf öğretmenliği başarı sıraları ve taban puanları. Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) 20-21 Haziran tarihlerinde yapılacak. YKS sonuçları, YKS puanları ise 23 Temmuz’da açıklanacak. Bu tarihten sonra ise adaylar için tercih süreci başlayacak.

2020 YKS için tercih yapacak adayların en çok merak ettiği konulardan biri de bölümlerin başarı sıraları ve taban puanları. Adaylar, hangi bölümün hangi başarı sırasından ve hangi taban puandan öğrenci alacaklarını araştırıyor.

2020 YKS: SINIF ÖĞRETMENLİĞİ BAŞARI SIRALARI VE TABAN PUANLARI

İşte adayların en çok tercih ettiği sınıf öğretmenliği tıp fakültelerinin hangi başarı sırasından ve hangi tabandan öğrenci aldıklarını çıkardık. Yani bu bölüme en son giren öğrencinin başarı sırası ve taban puanı bu yıl tercih yapacak sizlere de fikir verecek. Devlet ve vakıf üniversiteleri ile KKTC üniversitelerinin hangi başarı sırası ve taban puandan en son öğrenci girdiğini aşağıdaki tabloda görebileceksiniz.

Üniversite türlerine göre 2019 Yükseköğretim Kurumları (YKS) puanlarıyla yerleşen öğrencilerin başarı sıralarını ve puanlarını görebilirsiniz. (Kaynak: YÖK Atlas)

SINIF ÖĞRETMENLİĞİ BAŞARI SIRASI 2020

SINIF ÖĞRETMENLİĞİ TABAN PUANLARI 2020

 

24-02-2020


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş