Arama sonuçları

23 Nisan’a özel ‘Ben Bir Çocuğum’ şarkısı

23 Nisan’a özel ‘Ben Bir Çocuğum’ şarkısı

23 Nisan’a özel ‘Ben Bir Çocuğum’ şarkısı. Dünyayı etkisine alan koronavirüs salgını nedeniyle Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 100. Yaşı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı bu yıl evlerde kutlanacak. Bayram coşkusunun bu kez ekranlardan paylaşıldığı evlerde bilgisayar başında toplanan çocuklar ellerinde Türk bayraklarıyla hazırlıklarını yaptı bile.

Mustafa Kemal Atatürk’ün öncülüğünde kurulan 92 yıllık Türk Eğitim Derneği (TED) de “Ben Bir Çocuğum” ismiyle özel bir şarkı hazırladı. Onlarca çocuk 23 Nisan’da haklarını hatırlatmak üzere büyüklere seslendi: “İşçi değilim öğrenmeliyim, icat çıkarayım benim meşalem bilim.”

23 NİSAN’A ÖZEL ‘BEN BİR ÇOCUĞUM’ ŞARKISI

TED Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu da bu bayram herkesin evde kalması gerektiğini ancak bu zorunluluğun 23 Nisan coşkusunu kutlamaya engel olamayacağını belirterek şunları ifade etti: “23 Nisan. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 100. Yaşı. 23 Nisan. Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı. 23 Nisan. Çocuğa, yetişkine, özgür iradeli herkese armağan. Biz de Türk Eğitim Derneği olarak, adımızın başında gururla taşıdığımız Türk kelimesiyle 92 yıldır yolumuzdan taviz vermeden, bu ülkenin çocuklarına umut olmak için üretiyoruz.

Bugün okullarda, yollarda, statlarda değiliz belki ama ne şartta olursak olalım, günü kutlama coşkumuz baki.

Bizler Mustafa Kemal Atatürk’ün öncülüğünde, adaletli ve eşit eğitime olan inancı yüksek, çocuğun sanayide değil okulda, gelinlikle değil formayla, susturularak değil icat yapmasını destekleyerek ilerleyeceğine inanıyor ve bunun için çalışıyoruz.

O nedenle tam 100 yıl önce aldığımız gibi bugün de derin bir nefes alıyor ve ‘Ulusal egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ diyoruz.

23-04-2020


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş