Arama sonuçları

24 Nisan'da okullar tatil mi?

24 Nisan'da okullar tatil mi?

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın bu yıl Pazar gününe denk gelmesiyle birlikte milyonlarca öğrenci ve veli "24 Nisan Pazartesi günü okullar tatil mi?" sorusunu araştırmaya başladı.

24 Nisan'ın tatil olmasını heyecanla bekleyen öğrencilerin gözü Milli Eğitim Bakanlığı'ndan gelecek tatil haberine çevrildi.

OKULLAR TATİL OLACAK MI?

MEB, daha önceki yıllarda 23 Nisan'ın ardından eğitime bir gün ara veren uygulamalara başvurmuştu. Ancak şu ana kadar MEB'ten 24 Nisan ile ilgili olumlu ya da olumsuz herhangi bir açıklama yapılmış değil. MEB'in bu konuyla ilgili açıklama yapması bekleniyor.

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI NEDİR?

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanı olan Mustafa Kemal Atatürk, TBMM'nin ilk açıldığı günü çocuklara armağan etmiştir. 23 Nisan 1920'de TBMM ilk kez toplanmıştır. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Türkiye'de ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde "Milli Bayram" olarak kutlanıyor.  Atatürk, 23 Nisan'ı yalnızca Türk çocuklarına değil, tüm dünya çocuklarına armağan etmiştir. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, dünyada çocuklara armağan edilmiş tek bayramdır.

22-04-2017


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş