Arama sonuçları

26. MEF Uluslararası Araştırma Projeleri Yarışması başladı

26. MEF Uluslararası Araştırma Projeleri Yarışması başladı

MEF Okulları ve MEF Üniversitesi işbirliği ile bu yıl 26’ncısı düzenlenecek olan “Uluslararası Araştırma Projeleri Yarışması”nın açılış töreni, UNESCO-L’ORÉAL “Uluslararası Bilim Kadınları Ödülü”ne lâyık görülen ilk Türk bilim kadını Doç. Dr. Bilge Demirköz’ün katılımıyla UNIQ İstanbul’da gerçekleştirildi. Fizik, kimya ve biyoloji alanlarında finale kalarak yarışmaya hak kazanan 13 farklı ülkeden 142 yetenekli lise öğrencisinin 25 Mayıs 2017 Perşembe gününe kadar UNIQ İstanbul’da sergilenecek ve 10:00-16:00 saatleri arasında ücretsiz olarak gezilebilecek projeleri arasında özellikle sağlık, sürdürülebilirlik, ekoloji, teknoloji ve alternatif enerji gibi farklı konu başlıkları dikkat çekiyor.

Aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 13 farklı ülkeden 508 projenin başvuruda bulunduğu yarışmada, finale 142 lise öğrencisi kalmaya hak kazandı. Doç. Dr. Bilge Demirköz’ün yanı sıra, MEF Okulları Genel Müdürü Azmi Özkardeş ve MEF Üniversitesi Rektör Yardımıcısı Prof. Dr. Fevzi Ünal da sergi alanını ziyaret ederek öğrencilerden projeleri ile ilgili bilgi aldı. 

Yarışmada bu yıl, doğal hibrit güç bankasından protez organ yaratımına, görme engellilerin kullanımına yönelik geliştirilen projelerden, farklı kanser türleri için ortaya konulan tedavi yöntemlerine kadar geliştirilmiş projeler dikkat çekiyor.

26 Mayıs 2017 Cuma günü son erecek olan “26. Uluslararası Araştırma Projeleri Yarışması”nın ödül töreni ise, yine aynı tarihte, MEF Okulları Ulus Kampusunda gerçekleşecek. Söz konusu ödül töreninde her dalda birincilik, ikincilik, üçüncülük ve teşvik ödülü kazanan öğrenciler ile projeyi yöneten danışman öğretmenlere para ödülü, sergiye katılan tüm öğrencilere, danışman öğretmenlere ve okul müdürlerine ise başarı belgeleri ve anı plaketleri sunulacak. 
 

 

24-05-2017


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin