Arama sonuçları

3 milyon ‘açık’ta okuyor

3 milyon ‘açık’ta okuyor

Derslerin uzaktan işlendiği yani örgün eğitim verilmeyen açıköğretim programları bir yükseköğretim kurumunda okuyan ya da mezun olan gençlere “sınavsız” ikinci bir üniversite okuma ve diplomalarını çift yapma şansı veriyor. İşte bu “açık”tan üniversite okuyanların sayısı yaklaşık 3 milyonu buldu. Anadolu Üniversitesi (AÜ) Açıköğretim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yücel Güney, "Açıköğretim sistemi içinde 2 milyon 865 bin 82 kayıtlı öğrenci bulunuyor. Türkiye'deki yükseköğretim eğitimi alan öğrencilerin yarısı Anadolu Üniversitesine kayıtlı” dedi. 
Güney, açıköğretim sisteminin, örgün eğitimden hiçbir farkı olmadığını belirterek, şu bilgileri verdi: 

HER PROGRAM YÖK İZNİ İLE AÇILIR: Açtığımız her program YÖK'ün izni dahilindedir, örgün eğitimdeki her koşulla aynıdır. Sistemimiz, örgün eğitim ile bire bir aynıdır. Açıköğretimdeki bazı ders ve programlar, örgün sistemdeki birçok üniversitenin önüne geçti.

2.8 MİLYON ÖĞRENCİ: Açıköğretim sistemi içinde 2 milyon 865 bin 82 kayıtlı öğrenci bulunuyor. Türkiye'deki yükseköğretim eğitimi alan öğrencilerin yarısı Anadolu Üniversitesine kayıtlı.

KPSS’YE BAŞVURABİLİRLER: Fakültenin önlisans ve lisans mezunları, örgün programları bitirenler gibi iş ve KPSS başvurusu yapabilir. Diplomaların diğerlerinden hiçbir farkı yok. 

İLERİ DESTEK HİZMETİ: Öğrenci odaklı bir sistemimiz var. Eskiden var olan açıköğretim algısını tamamen yıktık. Açıköğretim sistemimiz örgün sisteminin çok daha önünde. Verilen kaliteli eğitim sayesinde Türk Hava Yollarının (THY) açıköğretim öğrencilerini de mülakatlara davet edecek olması memnuniyet verici. 

ÖĞRENMEYİ KOLAYLAŞTIRIYORUZ: Birçok farklı kaynaktan öğrenmeyi kolaylaştırıyoruz. Türkiye'nin her yerinde akademik danışmanlık hizmeti sunuyoruz. Böylece yüz yüze eğitim imkanı sağlıyoruz. Kitapların yanında internet üzerinden online öğrenme imkanımız var. 7 gün 24 saat esasıyla çalışan etkileşim merkezimiz de bulunuyor. Açıköğretim sistemiyle her türlü soruya cevap bulabiliyorsunuz. 81 ilde 106 büromuz var. O bürolarda her konuda destek alabilirsiniz. Sosyal medya ve e-posta hesaplarından en güncel, en doğru bilgileri öğrencilerimizle paylaşıyoruz. Kentlerde öğrencilerin buluşmaları etkinliği düzenliyoruz. Açıköğretim fakültesi yöneticileri, sanal ortamda eş zamanlı olarak yurt içi ve dışındaki açıköğretim sistemine dahil olan öğrencilerle buluşuyor.

SINAVA GİRMEDEN OKUMAK MÜMKÜN
Açıköğretim programlarında eğer mezunsanız ya da bir yükseöğretim kurumunda okuyarsanız sınava girmeden başvurma şansınız var. 
Bu blog AA abonesidir

 

03-06-2016


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin