Arama sonuçları

31 bin öğretmenden 'fikir' geldi

31 bin öğretmenden 'fikir' geldi

31 bin öğretmenden 'fikir' geldi. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Bir Milyon Öğretmen Bir Milyon Fikir Projesi kapsamında bakanlığa 31 bin öneri geldiğini söyledi.

Selçuk, öğretmenlerin fikir, proje ve önerilerini Bakanlığa iletebilmeleri için hayata geçirilen projeye 81 ilin tamamından katılım olduğunu belirtti. Selçuk, şöyle dedi: 

31 BİN ÖĞRETMENDEN 'FİKİR' GELDİ

"Toplam 31 bin civarında yeni öneri var. Bunların 4 bin kadarı da çok somut ve kapsamlı projeler. Bizim tam da ihtiyacımız olan konularda projeler var."

Bakan Selçuk, Habertürk televizyonunda katıldığı canlı yayında "Bir Milyon Öğretmen Bir Milyon Fikir Projesi" ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Projeyi öğretmenlerin fikirlerini doğrudan alabilmek için hayata geçirdiklerini hatırlatan Selçuk, şöyle konuştu:

"81 ilin tamamından fikir geldi. Toplam 31 bin civarında yeni öneri var. Bunların 4 bin kadarı da çok somut ve kapsamlı projeler. Bizim tam da ihtiyacımız olan konularda projeler var."

PROJE ÖNERİLERİ ANALİZ EDİLİYOR

Selçuk, veri madenciliği metodolojisi ile Bakanlığa iletilen bütün proje önerilerinin analiz edildiğini aktardı.

Selçuk, çeşitli parametrelerin dikkate alındığını ve bunlara göre alt başlıklar oluşturulduğunu dile getirdi. Selçuk, daha sonra projeler ile içinde geçen anahtar kelimelerin sınıflandırıldığını kaydetti. Selçuk, şöyle dedi: 

"Böylece biz projeleri ilgili birime otomatik olarak gösterebilmiş, sevk edebilmiş oluyoruz. Öğretmenlerden gelen proje fikirlerinin sayısı giderek artıyor. Öğretmenlerimizin bazılarına yüz yüze ulaşamasak da beraber sanal ortamda yeni projeler üzerinde çalışma fırsatımız olacak."

23-11-2018


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş