Arama sonuçları

4 yıldır alamadığı staj ücretini KDK ile aldı

4 yıldır alamadığı staj ücretini KDK ile aldı

4 yıldır alamadığı staj ücretini KDK ile aldı. Kamu Denetçiliği Kurumu (KDK), stajını bir üniversite hastanesinde yapan öğrencinin 4 yıldır alamadığı staj ücretini almasını sağladı. KDK'den yapılan açıklamaya göre, Diyarbakır'ın Dicle İlçesi’nden kuruma başvuran bir öğrenci, Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde "Mesleki Eğitim Kanunu" kapsamında beceri eğitimini ve yaz sonu stajını yaptığını belirtti.

Başvurucu, yaptığı stajın sonunda rektörlüğün kendisine 30 iş günü zorunlu yaz stajı ücretini ödemediğini iddia ederek ombudsmana şikayetçi oldu.

4 YILDIR ALAMADIĞI STAJ ÜCRETİNİ KDK İLE ALDI

Başvurunun KDK tarafından incelenmesinin ardından Dicle Üniversitesi Rektörlüğü’nden bilgi ve belge talep edildi. Rektörlük kayıtlarına bakılarak başvurucunun staj yaptığı belirlendi. Ombudsmanın görüştüğü başhekimlik, öğrencinin hastaneye gelip staj ücreti başvuru talep formunu doldurmasının ardından ödemeyi hemen yapacağını taahhüt etti.

Konuya ilişkin talep idare tarafından yerine getirildi ve öğrenciye staj ücreti ödendi.

Açıklamada, "vatandaşların ücretsiz avukatlığını yapan" Kamu Denetçiliği Kurumuna ücretsiz ve kolayca "www.ombudsman.gov.tr"den başvurulabileceği de bildirildi.

 

29-03-2019


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş