Arama sonuçları

5 ve 9’lar hangi dersleri yüz yüze işleyecek?

5 ve 9’lar hangi dersleri yüz yüze işleyecek?

5 ve 9’lar hangi dersleri yüz yüze işleyecek? 2 Kasım Pazartesi günü haftada iki gün olmak üzere yüz yüze eğitime geçecek 5 ve 9’ncu sınıflarda yüz yüze işlenecek dersler belli oldu. 5 ve 9’lar için de veli rızası geçerli. Çocuklarını okula göndermek velilerin kararına bırakıldı. Yüz yüze eğitime başlayacak 5’ler haftada 12, imam hatip ortaokulları 14, lise 9’lar ise 16 saat ders yapacak. Öğrenciler gruplara ayrılarak, okula gelecek.

5 VE 9’LAR HANGİ DERSLERİ YÜZ YÜZE İŞLEYECEK?

Buna göre; resmi ve özel ortaokul 5. sınıflarda haftada 2 gün toplam 12 ders saati ( 2 gün, 6+6), imam hatip ortaokullarında ise haftada 2 gün toplam 14 ders saati (2 gün, 7+7 ) uygulanacak. Lise 9. sınıflarda ise haftada 2 gün toplam 16 ders saati (2 gün, 8+8) yapılacak. Sınıflar, öğrenci mevcudu doğrultusunda sosyal mesafeye göre gruplara ayrılacak, her ders süresi 30 dakika, dersler arası dinlenme süresi de 10 dakika olarak uygulanacak.

5. SINIF YÜZ YÜZE DERSLER

Ortaokul 5. sınıflarda Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, Sosyal Bilgiler, Yabancı Dil, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersleri; imam hatip ortaokul 5. sınıflarda ise Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, Sosyal Bilgiler, Yabancı Dil, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi,  Kur’an-ı Kerim ve Arapça dersleri.

9. SINIF YÜZ YÜZE DERSLER

9. sınıf öğrencileri de haftalık ders çizelgelerinde gösterilen ortak, seçmeli ve meslekî derslerin tümünden sorumlu olduklarından dolayı okul yönetimince belirlenen derslerin yüz yüze eğitim yoluyla, bunların dışında kalan derslerin ise uzaktan eğitim yoluyla tamamlamaları gerekiyor.

Diğer dersler ise uzaktan eğitim yoluyla işlenecek. Bu konuda kararlar okul yönetimlerince alınacak.

23-10-2020


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş