Arama sonuçları

50-60 öğretmenin diploması 'sahte' çıktı

50-60 öğretmenin diploması 'sahte' çıktı

ޞu anda öğretmenlik yapan 50-60 kişinin bu göreve sahte diplomalarla geldiği ortaya çıktı. Millii Eğitim Bakanı Nabi Avcı Habertürk TV'de katıldığı programda 30-40 bin TL'ye sahte diploma pazarlandığını söyledi. İşte Avcı'nın açıklamaları: 

50-60 KİŞžİ TESPİT ETTİK: 50-60 kişinin bazı sahte diplomalarla  müracaat edip, öğretmen olarak göreve başladığını tespit ettik. Bu soruşturmayı derinleştiriyoruz. Muhtemelen bu çete veya çeteler, şubat atamaları için de bazı öğretmen adaylarına musallat olabilir. Çok ciddi paralarla, 30-40 bin lira alarak bu sahte diplomaların pazarlandığına dair bir duyum da geldi. 

ÇETE VAR: Bunun bir çete işi olduğu izlenimi var. Hatta bazı ön bilgilerden büyük meblağlarla bu işi organize eden bir çetenin olduğu ön bilgisi de var. Bununla ilgili hem biz çalışıyoruz hem de savcılıkla bu konuda gerekli şeyleri yapıyoruz. Sahte diplomaların para karşılığı ama bazı terör örgütleriyle bağlantılı olma ihtimali de var. 

ޞUBAT ATAMASI UYARISI: Sahte diploma alanlar özel öğretim gibi daha çok talep olan branşlarda görülüyor. En çok hangi branşta ihtiyacımız varsa orada daha çok öğretmen alıyoruz. Dolayısıyla o branşlara yönelik böyle bir tezgah kurulmuş.

BUNA TEVESSÜL ETMESİNLER:  Muhtemelen bu çete veya çeteler, şubat atamaları için de bazı öğretmen adaylarına musallat olabilir. Çok ciddi paralarla yani 30-40 bin lira alarak bu sahte diplomaların pazarlandığına dair bir duyum da geldi. Borç çekip ödeyen öğretmenler olduğunu arkadaşlarımız söylediler. Dolayısıyla öğretmen adaylarımız, sakın böyle şeylere tevessül etmesinler. Bu konuda çok ciddi bir çalışmamız var. Yazık olur. 

Bu blog AA abonesidir.

07-01-2016


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin