Arama sonuçları

500’e giremiyor ama ‘manav’ı var

500’e giremiyor ama ‘manav’ı var

 

500’e giremiyor ama ‘manav’ı var. Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Profesör Nükhet Hotar’ın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda üniversitenin tıp fakültesine tanzim satış manavı kurulduğunu duyurması eleştirilere neden oldu.

Hükümetin gıda fiyatlarının yükselmesinin ardından belediyeler aracılığıyla ucuza sebze meyve satılan tanzim satış noktaları kuruldu. Bu kez de üniversitede “tanzim mağazası” kuruldu.

Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Profesör Nükhet Hotar’ın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda üniversitenin tıp fakültesine tanzim satış manavı kurulduğunu duyurdu. Hotar, mesajında şöyle dedi:

500’E GİREMİYOR AMA ‘MANAV’I VAR

“İzmir'de örnek bir projeyi daha hayata geçiren üniversitemiz, mensuplarımızın uygun fiyatlarla meyve sebze satın alabileceği 'DEÜ Manav' standının ilkini Tıp Fakültemizdeki kantininde hizmete açtı. Hayırlı olsun. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde başlatılan vatandaşlarımızın evlerine uygun fiyatlarla meyve sebze götürmelerini sağlayan girişimlerine destek olacak ‘DEÜ Manav’ uygulaması ile ihtiyaç sahibi öğrencilerimize sosyal yardımda bulunmayı da hedefliyoruz.”

Rektör Hotar’ın bu duyurusu sosyal medyada da tartışmalara yol açarken, siyasetin de gündemine girdi. CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Profesör Nükhet Hotar’ın “manav” duyurusuna şöyle tepki gösterdi: "AK Parti'den milletvekilliği yapmış insanları ehliyete, liyakata bakmadan rektör yaparsanız işte bu tablo ortaya çıkar. Benim de diplomamın menşei olan Dokuz Eylül Üniversitesinin Rektörü Hanımefendi üniversiteye manav açmış, bununla övünüyor. Türkiye'de eğitimin geldiği nokta işte bu. 500 üniversite arasında bir tane Türk üniversite yok ama manav açan üniversite var. Sırf Erdoğan'a yalakalık yapmak için."

01-03-2019


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş