Arama sonuçları

6 proje ile Harvard’a gidecekler

6 proje ile Harvard’a gidecekler

6 proje ile Harvard’a gidecekler. Doğa Koleji Bahçeşehir Kampusu ğrencileri ’Dünya’nın manyetik alanı yetiyor mu?’, ‘Teknoloji Köprüsü’, ‘Look Before You Leap’, ‘Yaşamak İçin Son Umut’, ‘Airwest’ ve ‘Yanık Tedavisinde Kantaronun Etkisi’ başlıklı 6 projeyle bir kez daha Harvard’a gidecekler.

 

6 PROJE İLE HARVARD’A GİDECEKLER

 

Öğrenciler Harvard Üniversitesi’nden sunum daveti aldı. Doğa Koleji Genel Müdürü Ali Rıza Lüle, öğrencilerin başarısıyla ilgili şöyle dedi:

‘’Geleceğin doğru şekillenmesi için bilim ve teknolojinin gelişimi adına yürütülen projeler büyük önem taşıyor. Sürdürülebilir bir dünya ve güvenli bir gelecek, ancak bilim ve teknolojinin gelişimiyle mümkündür. Öğrencilerimizin uluslararası standartlardaki üniversitelerde, okulumuzu ve ülkemizi temsil hakkı elde etmesi gurur verici bir tablo yaratıyor.’’

BURSLULUK SINAVI VAR

Bu arada Doğa Koleji burslu okutacağı öğrencileri belirlemek için 12-13 Ocak 2019 tarihlerinde tüm kampuslarında bursluluk sınavı yapacak. Sınavda başarılı olan öğrencilere yüzde 100’e varan oranlarda burs verilecek. Sınava geçen sene 148 bin 500 katılmıştı, bu yıl sayının 200 bini aşması bekleniyor. Bu yılki bursluluk sınavına 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ve 11. sınıf öğrencileri katılacak.

 

31-12-2018


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş