Arama sonuçları

Açığa alınan kaç öğretmen göreve iade edilecek?

Açığa alınan kaç öğretmen göreve iade edilecek?

Açığa alınan kaç öğretmen göreve iade edilecek? OHAL uygulaması kapsamında çıkarılan Kanun Hükmünde Kararnameler (KHK) ile görevden alınan ya da atılan öğretmenlerin geleceğinin ne olacağı, geri dönüp dönemeyecekleri en çok tartışılan konular arasında yer alıyor. 

Bugün Habertürk'te konuşan Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli yeni kanun hükümündekararnamelerin (KHK) geleceğini ve göreve iade edilenlerin olacağını söylemişti. Canikli,  “Yeni KHK’lar gelecek. Çok taze bir KHK daha hazırlıyoruz. İstihbarat ile düzenlemeler masada, bir noktaya geldik. Bu KHK’ya yetişip yetişmeyeceğini bilmiyoruz.Yeni KHK ile göreve iade edilenler olacak" diye konuşmuştu.

Bu sözler üzerine KHK ile atılan ve açığa alınan onbinlerce öğretmenin ne olacağı da konuşulmaya başlandı. Türk Eğitim Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk ise Twitter'de yaptığı açıklamada açığa alınan öğretmenlerden 3 bin 400'ünün göreve iade edilmesinin beklendiğini söyledi. 

Koncuk, yaptığı paylaşımlarda şunları dile getirdi: "Açığa alınanlar göreve iade edilmeli ihraç kriterleri değiştirilmeli. MEB'de Temmuz ayından bu yana açıkta bekleyenlerden 3400'ünün göreve iade edileceği anlaşılmaktadır. MEB'de diğer açıkta olanlar için ise önümüzdeki bir kaç hafta içinde değerlendirme yapılacağı anlaşılmaktadır.Geç olsun, güç olmasın. "

28 BİN ATILDI 20 BİNDEN FAZLA GÖREVDEN ALINDI

15 Temmuz darbe girişinin ardından çıkarılan KHK ile 28 binden fazla öğretmen meslekten atıldı, özel okullarda çalışan 21 bin öğretmenin sertifikası iptal edildi, 20 binden fazla öğretmen de açığa alındı. Son olarak geçtiğimiz hafta Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 2 bin 400 öğretmeni açığa almıştı. 

 

20-10-2016


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş