Arama sonuçları

Açığa alınan öğretmenin yerine kimler atanacak?

Açığa alınan öğretmenin yerine kimler atanacak?

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz lisansı iptal edilen ve açığa alınan öğretmenlerin yerine atama yapılıp yapılmayacağının sorulması üzerine, açığa alınan öğretmenlerin yerine sözleşmeli olarak 20 bin öğretmen alınacağını açıkladı. 

Yılmaz, sözleşmeli ve mülakata bağlı öğretmen alımı yapılacağını belirterek, öğretmen alımını daha önce şubat ayı olarak açıkladıklarını ancak yeni çıkan durum üzerine bunu öne çekeceklerini söyledi. Yılmaz, “Biliyorsunuz bugüne kadar Milli Eğitim Bakanı olarak öğretmen alımımızı sözleşmeli ve mülakata bağlı olarak Şubat ayında alınacağını söylemiştim. Ancak yeni çıkan durum karşısında kamu görevlilerinden ilişiği kesilecek öğretmenlerin yerine bu yıl öğretmen alımını yapacağız. 2016 yılında sözleşmeli ve mülakatla öğretmen alacağız" dedi.

OKULLARI BİZ İŞLETECEĞİZ 
Öğretmen alımının ilişiği kesilen öğretmenlerin sayısı kadar yapılacağını anlatan Yılmaz, "Öğretmenlerin öğretmenlik lisansları iptal olmuştur. Açığa alınan öğretmen sayısı artı birde bu özel okullar devlete geçtikten sonraki ihtiyaç olan öğretmen sayısı kadar öğretmen alınacaktır. Buda 20 binin üzerinde bir rakam demektir, ilerleyen süreçte bu rakam kesinleşecektir" diye konuştu.

FETÖ'ye bağlı kapatılan okulların ve bu okuldaki öğrencilerin durumunun sorulması üzerine de Yılmaz şöyle konuştu: "Öğrenciler bizim öğrencilerimiz ve hiçbirisini mağdur etmeyeceğiz. Bir çoğu özel okula gidiyor. Devletin malı olan o okulları da biz işleteceğiz. Ama öğretmenlerin öğretmen lisansları iptal edilmiştir. O öğretmenlerle değil, Milli Eğitim Bakanlığının yeni alacağı öğretmenlerle eğitime devam edeceğiz. Öğrencilere şunu söylüyoruz; hiç kimse mağdur olmayacak. Devlet eliyle eskisinden çok daha iyi bir eğitimi inşallah evlatlarımıza vereceğiz."

Bu blog AA abonesidir.

 

24-07-2016


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş