Arama sonuçları

Açık liseden örgün eğitime nasıl geçilecek?

Açık liseden örgün eğitime nasıl geçilecek?

Açık liseden örgün eğitime nasıl geçilecek? Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi sonucuna göre tercihlerine yerleşemedikleri için çocukları açık liseye kaydedilen veliler bu sorunun yanıtını merak ediyor. MEB, bu öğrenciler için takvim açıkladı. Örgün ortaöğretimde okumak isteyenler, boş kontenjanı olan ortaöğretim kurumlarına 30 Eylül'e kadar başvurabilecek. 

NASIL İŞLEM YAPILACAK?
MEB tarafından illere gönderilen yazıda, TEOG uygulaması kapsamında tercih, yerleştirme ve nakil işlemlerinin tamamlandığı hatırlatıldı. Bu süreçte, bir örgün ortaöğretim kurumunda öğrenim görmek üzere tercih hakkını kullanmayan veya tercihte bulunmalarına rağmen kontenjan sınırlaması nedeniyle yerleşemeyen öğrencilerin açıköğretim lisesine yönlendirildiği ifade edilen yazıda, bu öğrencilerden örgün ortaöğretime devam etmek isteyenlerin boş kontenjanlar doğrultusunda örgün ortaöğretim kurumlarına yerleştirilecekleri bildirildi. 

KENDİ İLLERİNDEKİ OKULLARA 
Yazıya göre, 2016 TEOG sonucuna göre hiçbir okula yerleşemeyen ve örgün ortaöğretimde okumak isteyen öğrencilerin kendi illerinde 5-8 Eylül tarihinde il veya ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyon ekranında görünen boş kontenjanı bulunan ortaöğretim kurumlarına 30 Eylül'e kadar başvuruda bulunmaları halinde komisyonlarca yerleştirme işlemleri yapılacak. 

Bu blog AA abonesidir

 

26-09-2016


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş