Arama sonuçları

Açıköğretim fakültesi kayıtları 25 Ağustos'ta başlıyor

Açıköğretim fakültesi kayıtları 25 Ağustos'ta başlıyor

Anadolu Üniversitesi'nin merkezi açıköğretim sistemine göre öğretim yapan Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri'nin önlisans ve lisans programlarına 2016-2017 öğretim yılı internet başvuru ve kayıt tarihleri ile koşulları açıklandı.

Anadolu Üniversitesi AÖF resmi internet sitesinde 2016 Öğrenci, Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) ile yerleştirilip kayıt yaptıracak adayların, Anadolu Üniversitesi Yabancı Uyruklular İçin Yükseköğretime Geçiş ve Yerleştirme Sınavı (ANADOLUYÖS) kapsamında kayıt hakkı kazananların, internet başvuru ve kayıt işlemlerini kapsayan duyuruya göre internet başvuru işlemleri 25 Ağustos 2016 saat 09.00’da başlayıp, 3 Eylül 2016 saat 17.00’de sona erecek.

İNTERNETTEN BAŞVURU, AÖF BÜROSUNDAN KAYIT
İnternet başvuruları “aof.anadolu.edu.tr” adresinden yapılacak. İnternetten başvuru yapmayan adaylar kayıt yaptıramayacak ve sadece internetten başvuru yapmak kayıt için yeterli değil. 3 Eylül'den sonra sonra internetten veya başka bir yöntemle başvuru yapılması mümkün olmayacak.

Kayıt işlemleri 25 Ağustos 2016 Perşembe günü başlayıp, 2 Eylül 2016 Cuma günü mesai saati bitiminde sona erecek. 3 Eylül 2016 Cumartesi günü ise mazeretli olanların kayıtları yapılacak. Adaylar, belirtilen tarihler arasında İnternet Başvuru ve Kayıt Kılavuzu’nda açıklanan kayıt belgelerini hazırlayarak illerde bulunan Açıköğretim Fakültesi bürolarına bizzat başvurarak kayıtlarını gerçekleştirecek.

HANGİ BELGELER GEREKİYOR?
ÖSYS yeni kayıt işlemleri için gerekli belgeler şöyle: internet başvuru belgesi, fotoğraflı-imzalı form, öğrenci bilgi formu, kayıt bilgileri sorgulama sonuçları, öğrenim belgesi, fotoğraf, askerlik durum belgesi.

ANADOLUYÖS kayıtları için ise: internet başvuru belgesi, fotoğraflı-imzalı form, öğrenci bilgi formu, pasaport/T.C. nüfus cüzdanı/mavi kart fotokopisi, lise diplomasının onaylı fotokopisi, fotoğraf, sadece uyruğundan biri T.C. vatandaşı olanlar için askerlik durum belgesi, lise diploması denklik belgesinin onaylı fotokopisi, Türkçe yeterlik belgesi gerekiyor.

ÜCRET ÖDENECEK Mİ?
2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılında Yükseköğretim Kurumlarında Cari Hizmet Maliyetlerine Öğrenci Katkısı Olarak Alınacak Katkı Payları ve Öğrenim Ücretlerinin Tespitine Dair
Bakanlar Kurulu Kararı henüz çıkmadığından ÖSYS ile kayıt yaptıracak adaylardan 25.08.2015 tarih ve 29456 sayılı Bakanlar Kurulu Kararına göre Dönem Öğrenci Katkı Payı tutarı alınmayacak.

Ancak 25.08.2015 tarih ve 29456 sayılı Bakanlar Kurulu Kararının 11/3 maddesi “Bir yükseköğretim programına kayıtlı iken ikinci bir yükseköğretim programına kayıt yaptırılması halinde ikinci yükseköğretim programına ait öğrenci katkı payları, öğrencilerin kendileri tarafından karşılanır.” hükmü gereğince Dönem Öğrenci Katkı Payını ödeyecek.

“2016-2017 ÖSYS Yeni Kayıt, ANADOLUYÖS İnternet Başvuru ve Kayıt Kılavuzu”na https://www.anadolu.edu.tr/acikogretim/aof-kilavuzlar adresinden ulaşılabiliyor.

YATAY GEÇİŞ BAŞVURULARI 2 EYLÜL'E KADAR
2016-2017 öğretim yılında Açıköğretim, İktisat ve İşletme fakültelerine Merkezi Yerleştirme Puanı ve Kurumlar Arası Yatay Geçiş başvuruları ise 2 Ağustos'ta başladı ve 2 Eylül'e kadar devam edecek. Yatay geçiş için, gerekli evraklar ise şöyle:
-Merkezi yerleştirme puanı ile yatay geçiş başvuru formu ya da kurumlar arası yatay geçiş başvuru formu,
-Öğrencinin yerleştiği yıldaki LYS/YGS ve ÖSYS sonuç belgesi,
-Kayıtlı olduğu üniversiteye ait yeni tarihli öğrenci belgesi,
-Kayıtlı olduğu üniversitenin öğrenci işlerinden onaylı
  --Ders İçerikleri
  --Not Durum Belgesi (Transkript)
  --Disiplin Cezası Almadığına Dair Belge
  --Dönemler İtibari ile Ders Programı
-Sadece merkezi yerleştirme puanı ile başvuru yaptıracak adaylardan istenecek daha önce merkezi yerleştirme puanına göre yatay geçiş yapmadığına dair belge.
-Nüfus cüzdanı fotokopisi

Adayların, belirlenen tarihler arasında gerekli belgeleri, ilgili fakülteye posta, kargo ile göndermeleri gerekiyor. Yatay geçiş başvurusu kabul edilen adayların listesi 9 Eylül'de www.anadolu.edu.tr/acikogretim adresinde duyurulacak. Yatay geçiş başvurusu kabul edilen adayların kayıtları 19-24 Eylül arasında AÖF Bürolarından yapılacak.

17-08-2016


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin