Arama sonuçları

Açıköğretimden örgün eğitime nasıl geçilir?

Açıköğretimden örgün eğitime nasıl geçilir?

Açıköğretimden örgün eğitime nasıl geçilir? Örgün eğitim programlarında okumayan yani açık ya da uzaktan eğitim programlarında öğrenim gören öğrencilerin örgün eğitim yapan programlara geçiş hakları bulunuyor. Gereken şartları taşıdığınız takdirde örgün eğitim programlarına geçiş yapabilirsiniz.

AÇIKÖĞRETİMDEN ÖRGÜN EĞİTİME NASIL GEÇİLİR?

Açık ve uzaktan eğitim programlarından örgün eğitim programlarına nasıl geçiş yapabileceğinize ilişkin sorularınızın yanıtları şöyle:

YATAY GEÇİŞž ޞARTLARI NELER?

Açıköğretim programlarından örgün eğitim programlarına yatay geçiş yapabilmek için öğrenim görmekte olduğunuz programdaki not ortalamanızın 100 üzerinden en az 80 olması gerekiyor. Ayrıca hiçbir dersten kalmamış olmalısınız. Ya da kayıt olduğunuz yıldaki merkezi yerleştirme puanınızın geçmek istediğiniz üniversitedeki programın o yılki taban puanına eşit ya da yüksek olması gerekiyor

YERLEޞTİRMELER NEYE GÖRE YAPILIYOR?

Bu yerleştirmeler öğrencinin kayıt olduğu yıldaki puanının geçmek istediği üniversitenin örgün eğitim programının o yılki taban puanına eşit veya yüksek olması şartıyla yapılıyor.

YATAY GEÇİŞžTE BÖLÜM SINIRLAMASI VAR MI?

Bölüm sınırlaması yok.

YATAY GEÇİŞžLER NE ZAMAN OLUYOR?

Geçişler her yıl güz ve bahar dönemlerinde olur.

BİRDEN FAZLA ÖRGÜN EОİTİM PROGRAMINA KAYIT YAPTIRABİLİR MİYİM?

Hayır yalnızca birine kayıt yaptırabilirsiniz.

BAŞKA AÇIK YA DA UZAKTAN ÖĞRETİME YAPABİLİR MİYİM?

Evet yapabilirsiniz. Açık veya uzaktan öğretimden diğer açık veya uzaktan öğretim diploma programlarına yatay geçiş yapılabilir.

 

 

20-07-2018


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş