Arama sonuçları

Aday öğretmen sınava istediği yerde girecek

Aday öğretmen sınava istediği yerde girecek

Aday öğretmenler 11 Ekim’de yapılacak Asli Öğretmenliğe Geçiş Yazılı Sınavı’na muvazzaf askerlik görevi dahil aylıksız izin, analık, refakat ve hastalık izinleri nedeniyle görev yerinde bulunamayacaksa istedikleri illerde sınava girebilecek. Ancak öğretmenlerin bu mazeretlerini belgelemeleri gerekiyor.

Geçtiğimiz nisan ayında , Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği’nde yapılan değişiklikle 50 kriterlik performans değerlendirmesinden başarıyla geçen aday öğretmenler asli öğretmenliğe geçebilmek için yazılı sınava girmek zorunda. İlk kez bu yazılı sınav 11 Ekim’de gerçekleştirilecek.

MAZERET GÖSTERMEK ޞART 

Eğer bu sınava mazereti nedeniyle görev yaptıkları yerlerde giremeyecek öğretmenler ise Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü’ne dilekçe ile başvuracak. Bu başvuruya öğretmenler mazeretlerini gösterir resmi belge ile sınava girmek istediği il ve varsa sınav esnasında özel tedbir gerektiren sağlık ya da engel durumu bilgilerini ekleyecek. Aday tarafından ıslak imza ile imzalanacak dilekçelerin en geç 28 Eylül 2015'de Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü’nde olacak şekilde posta yoluyla ya da elden teslim edilmesi gerekiyor. 

Fotoğraf: Bahçeşehir Koleji

Bu blog AA abonesidir

20-09-2015


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş