Arama sonuçları

Adı kurada çıkan üniversiteliye Balkanlar gezisi

Adı kurada çıkan üniversiteliye Balkanlar gezisi

Adı kurada çıkan üniversiteliye Balkanlar gezisi. Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumunca (KYK), Osmanlı mirası topraklarla gençleri buluşturmak amacıyla Balkanlara gezi düzenleneceği bildirildi. 

KYK'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, Türkiye'nin tarihi ve kültürel zenginliklerini tanıtmak amacıyla ülke içinde birçok şehirde "Bir Günde Bin Yıl Tarih ve Medeniyet" temasıyla geziler düzenleyen kurum, bu kez aynı tema kapsamında ata yadigarı topraklar ve Osmanlı mirasıyla gençleri buluşturacak.

Planlanan gezide Arnavutluk, Bosna Hersek, Makedonya ve Kosova’daki tarihi ve kültürel mekanlar ziyaret edilecek. Gezide öğrencilere alanında uzman rehberler ile KYK personeli de eşlik edecek. 

29 Nisan-5 Mayıs arasında gerçekleştirilecek "Bir Günde Bin Yıl Tarih ve Medeniyet Gezisi- Balkanlar" gezisine, 81 ilden 162 öğrenci katılacak. 

Geziye katılacak gençler, yurtlarda düzenlenen eğitim, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlere katılanlar arasından kura yolu ile seçilecek.

Bu blog AA abonesidir

 

21-02-2017


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş