Arama sonuçları

Adıyamanlı öğrenciler gurur kaynağı oldu

Adıyamanlı öğrenciler gurur kaynağı oldu

Adıyamanlı öğrenciler gurur kaynağı oldu. Türkiye Petrolleri Ortaokulundan 3 öğrenci LGS sınavında tüm soruları doğru yanıtlayarak tam puan almanın sevincini yaşıyor

Milli Eğitim Bakanlığınca 1 Haziran'da yapılan merkezi sınavdan 500 tam puan alan Türkiye Petrolleri Ortaokulu öğrencilerden Mehmet Ali Çakmak, Sena Nur Keleş ve Nurullah Osman Okutan velilerinin ve öğretmenlerinin gurur kaynağı oldu.

ADIYAMANLI ÖĞRENCİLER GURUR KAYNAĞI OLDU

Öğrenciler sevinçlerini aileleriyle ve öğretmenleriyle paylaştı.

Öğrencilerden Sena Nur Keleş, sınavdan tam puan almanın mutluluğunu yaşadığını dile getirdi.

Düzenli ders çalıştığını anlatan Keleş şunları söyledi: "Çok kitap okuyordum. Öğretmenlerim de desteğini benden esirgemedi. Destek olmasaydı sınavda tam puan alamazdım. Sürekli yanımda oldular. Sürekli olarak ders çalışmak ve kitap okumak gerekiyor. Kitap okumanın faydasını sınavda gördüm. Kitap okumamış olsaydım sınav sorularını çözemezdim. Başarının sırrı hedef belirlemek, kitap okumak ve düzenli ders çalışmak."

‘FİZİK PROFESÖRÜ OLMAK İSTİYORUM’

Mehmet Ali Çakmak da sınavda tüm soruları bilmenin güzel bir duygu olduğunu belirterek şöyle dedi: "Hangi okulu seçeceğim konusunda biraz stresliyim. Çok çalışan da tüm soruları bilebilir ama ben detaylı ve düzenli çalıştım. Hedefinin olması çok önemli. Küçüklüğümden bu yana hedefim Galatasaray Lisesini kazanmak. Hayal kurmak gerekiyor. İlerde fizik profesörü olmak istiyorum."

Nurullah Osman Okutan da başarılı olmanın yolunun kitap okumak ve düzenli ders çalışmaktan geçtiğini ifade etti.

Üç öğrencilerinin tam puan aldığını anlatan Türkiye Petrolleri Ortaokulu Müdürü Yusuf Yıldız şöyle konuştu: "Bu başarıyı bekliyorduk. Öğrencilerimizi kutluyorum. Hem öğrencilerimiz hem de öğretmenlerimiz özverili bir şekilde çalıştılar. Yaklaşık 40'a yakın Fen Lisesine yerleşecek öğrencimiz var."

26-06-2019


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş