Arama sonuçları

Ağustos’tan sonra 10 bin öğretmen atanacak

Ağustos’tan sonra 10 bin öğretmen atanacak

Ağustos ayından sonra 10 bin öğretmen ataması daha yapılacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Hak İşçi Sendikalar Konfederasyonu (HAK-İŞ) tarafından düzenlenen 6. Uluslararası Kadın Buluşması'nda yaptığı konuşmada Ağustos ayında 10 bin öğretmen kadrosu daha verileceğini açıkladı.

 

Erdoğan konuşmasında 16 Nisan’dan sonra yeni bir dönem başlayacağını söyleyerek, şöyle dedi: “Hazırlıklar yapılıyor. Tabii unutmayın 16 Nisan'dan sonra yeni bir dönem başlayacak Bu yeni dönemin şartlarına göre bütün konular çok daha farklı şekilde ele alınacak. Daha yeni öğretmenlere yönelik 20 bin kadro açıldı. Ağustos'tan sonra buna bir 10 bin daha ilave edeceğiz. Aynı şekilde Başkanımız 'taşeronlar noktasında da talimatları verdim' dedi. Onun sürecini takip edeceğiz.”

20 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI  BAŞVURULARI BU AY BAŞLIYOR

Başbakan Binali Yıldırım da geçtiğimiz 21 Şubat’ta partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmada 20 bin öğretmen ataması ile ilgili “Mart ayında işlemler başlıyor" demişti.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 20 bin 127 sözleşmeli öğretmen atanmasına ilişkin kontenjan dağılımı  ve atama takvimini geçen ay açıkladı. Buna göre adaylar başvuruları 15-21 Mart arasında yapacak. Adayların sözlü sınava alınacakları sınav merkezileri 27 Mart’ta ilan edilecek. Sözlü sınavlar ise Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) gerektirmeyen alanlar için (KPSSP10) 3-7 Nisan arasında, ÖABT gerektiren alanlar (KPSSP121) için ise 24 Nisan-13 Mayıs tarihleri arasında yapılacak. En fazla sınıf öğretmeni, İngilizce öğretmeni ve Din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeni atanacak.

04-03-2017


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin