Arama sonuçları

Anadolu Masalları Projesi: 202 yıllık 'masal evi' açıldı

Anadolu Masalları Projesi: 202 yıllık 'masal evi' açıldı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü ile UNESCO iş birliğinde yürütülen Anadolu Masalları Projesi kapsamında 202 yıllık Tahir Efendi Konağı'nda "Kastamonu Anadolu Masal Evi"nin açılışı yapıldı.

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mustafa Safran, açılışta yaptığı konuşmada, Kastamonu'nun kadim bir şehir olduğunu söyledi.

202 YILLIK TARİHİ BİNA

Kastamonu'ya eğitim öğretim alanında her türlü katkıyı vermek için ellerinden gelen çabayı gösterdiklerini ifade eden Safran, şöyle dedi:

"Hem tarihi hem kültürel değerlerimizin çocuklarımıza ulaştırılmasında yardımcı olması amacıyla masallarımızla kültürümüzün geçmişten gönümüze devamlılığının arz etmesi bakımından burayı açtık. Bakanlık olarak biz Kastamonu'nun kadim kültürüne her türlü desteği veriyoruz ve vermeye devam edeceğiz. Masal Evi'ni eğitim öğretimin bir parçası, bu kadim kültürün devamı olarak düşünmek lazım."

"81 İL 750 İLÇEDE BU MASALLARI SÖYLÜYORLAR"

MEB Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Adnan Boyacı da masal evlerinin Anadolu Masalları Projesi'nin bir parçası olduğunu söyledi. Boyacı şöyle dedi:

"Türkiye genelinde yaklaşık 220 bin öğretmen Anadolu masalları ve Dede Korkut masalları ve bunlara ilişkin sözleri, şarkıları çerçevesinde Bakanlığımız tarafından örgütlenmiş ve 81 il, 750 ilçede bu masalları söylüyorlar."

12-04-2021


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş