Arama sonuçları

Antalya'daki okullar halkın kullanımına açılacak

Antalya'daki okullar halkın kullanımına açılacak

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, ders saatleri dışında, öğrencilerin okulda olmadığı günlerde okul binaları ve spor salonlarının halkın kullanımına açılması talimatını verdi. Vali Münir Karaloğlu, Aksu ilçesini ziyaret ederek, Uçak Bakım Teknik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde Kaymakam Aydın Ergün, kamu kurumlarının yöneticileri ve muhtarlarla toplantı yaptı. 

Karaloğlu'na brifing veren Kaymakam Ergün, ilçede biri fen lisesine ait iki spor salonu bulunduğunu ve bu anlamda yeni salonlara ihtiyaçları olduğunu ifade etti. Bu sırada Karaloğlu'nun "Bu iki salonu bölgesindeki halka, mahalleliye açıyor muyuz?" diye sorması üzerine Ergün, "Bildiğimiz kadarıyla açıldığını zannetmiyorum. Hiçbir yerde kullanılmıyor okul spor salonları" yanıtını verdi.

Karaloğlu, il ve ilçe milli eğitim müdürleri ile diğer yetkililerin bu konuda duyarlı olması gerektiğini, okul spor salonlarının sadece okullara ait olmadığını vurguladı. Bu tesislerin mahalledeki halkın da olduğuna dikkati çeken Karaloğlu, şunları söyledi:

"Okul binaları da öyledir. Bizim geçmişten gelen kötü bir alışkanlığımız var. Daha önce Milli Eğitim Bakanlığı 'Okullar hayat bulsun' projesi yapmıştı. Ders saatleri içerisinde, öğrencilerin bulunduğu saatlerde okullar öğrencilere, öğrenciler olmadığı günler 24 saat esasına göre halkın kullanımına hazır tutulacak. Akşam saatlerinde okul binalarında farklı aktiviteler, meslek kursları yapılabilir. Kur'an kursu açılabilir. Salonlar zaten mahalledeki gençlerindir. Hiçbir okul müdürü okul salonunu saat 17.00'de kapatıp evine gidemez. Böyle bir anlayış Türkiye'de kalmadı. Antalya'da hala varsa il milli eğitim müdürümüz bu son talimatım olsun, bundan sonra mahallelerdeki okul binaları ve spor salonları halkın kullanımında olacak."

03-02-2017


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş