Arama sonuçları

AÖF ders kitabında CHP, STK yapıldı

 AÖF ders kitabında CHP,  STK yapıldı

AÖF ders kitabında CHP,  STK yapıldı. Açık Öğretim Fakültesi (AÖF) Sağlık Kurumları İşletmeciliği Bölümü’nde zorunlu olarak okutulan Sağlık Sigortacılığı ders kitabında yer alan sorulardan birinin yanıtında skandal bir şık yer aldı. CHP sivil toplum örgütü (STK) olarak şıklarda gösterildi. 

Cumhuriyet'ten İklim Öngel'in haberine göre “Türkiye’de Genel Sağlık Sigortası (GSS) uygulamasına en fazla karşı çıkan STK aşağıdakilerden hangisidir” sorusunda şıklardan birinin “CHP” olması dikkat çekti. CHP Edirne Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Okan Gaytancıoğlu, “Başta Milli Eğitim Bakanlığı olmak üzere Yüksek Öğretim Kurulu Başkanlığı ile üniversiteler AKP zihniyetine teslim edilmiştir” dedi.

AÖF DERS KİTABINDA CHP, STK YAPILDI 

AÖF Sağlık Kurumları İşletmeciliği Bölümü’nde zorunlu olarak okutulan Sağlık Sigortacılığı ders kitabında özet sonrası sorular içerisinde yer alan “Türkiye’de GSS uygulamasına en fazla karşı çıkan sivil toplum kuruluşu aşağıdakilerden hangisidir?” sorusu için şu şıkların bulunduğu yanıtlar sıralandı: “a. ABSAM, b. Türk Hemşeriler Derneği, c. Sağlık-Sen, d. CHP, e. TTB”.

CHP’li Gaytancıoğlu, CHP’nin STK olarak ifade edildiğini belirterek şöyle dedi: “Bir parti nasıl sivil toplum kuruluşu olarak kabul edilebiliyor. CHP’nin soruda sivil toplum kuruluşu olarak tanımlanması AKP iktidarının yürüttüğü algı operasyonunun bir parçasıdır. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın, Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu için kullandığı çirkin, siyasi adaba sığmayan 'Genel Müdür' ifadesinin bir yansımasıdır. Sınav sorularında CHP, bir STK olarak ifade ediliyorsa, ders anlatım sürecinde bir siyasi parti olarak CHP politikaları öğrencilere nasıl aktarılıyor? Tipik AKP kurnazlığıyla, öğrencilerin zihninde toplumdan ve kültürden uzak bir CHP algısı yaratılmaya çalışılıyor.”

27-12-2017


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş