Arama sonuçları

AÖF sınava giriş belgeleri yayımlandı

AÖF sınava giriş belgeleri yayımlandı

AÖF sınava giriş belgeleri yayımlandı.  Anadolu Üniversitesi  Açıköğretim Fakültesi -AÖF sınava giriş belgeleri yayımlandı. AÖF sınava giriş belgeleri ile birlikte adayların sınava girecekleri yerler de belli oldu. AÖF  sınava giriş belgelerine adaylar Anadolu Üniversitesi sitesi üzerinden ulaşabilirler.  AÖF öğrencilerinin güz dönemi dönem sonu sınavları 14-15 Ocak tarihlerinde yapılacak. 

AÖF sınava giriş belgesini alan adayların üniversitenin sitesinde yer alan sınava ilişkin uyarıları da dikkate almaları gerekiyor. İşte bu uyarılar: 

1. Anadolu Üniversitesi Merkezi Sınav Yönergesi dikkatle okunmalı ve uygulanmalıdır.
2. Adaylar sınava girebilmek için “Sınav Giriş Belgesi” ile “Fotoğraflı ve Onaylı Kimlik Belgesi”ni (Fotoğraflı ve soğuk damgalı nüfus cüzdanı, sürücü belgesi, süresi geçerli pasaport) yanlarında bulundurmak zorundadır. Bu belgelerin eksikliği durumunda adaylar sınava alınmamalıdır.
3. Salon Başkanları her bir adayın soru kitapçığı türünü cevap kâğıdındaki “Test Grubu” bölümüne kodladığını kontrol etmeli ve cevap kâğıdında yer alan “Test Grubu Kontrolü” bölümünü paraflamalıdır.
4. Salon Başkanları adayların test grubunu “Salon Kontrol Listesi”nde kodlamalıdır.
5. Sınav binalarında “Bina Sınav Sorumlusu” ve “Güvenlik Görevlileri” dışındaki tüm görevliler sınav süresince (varsa) cep telefonu vb. mobil cihazlarını kapalı konumda tutmak zorundadır.

SINAVLA İLGİLİ ÖNERİLER NEDİR? 

Sınavdan bir gün önce sınav yerinin adaylar tarafından görülmesi tavsiyesinde bulunulan AÖF sitesinde şunlara dikkat çekildi: 

1. Sınava girebilmeniz için gerekli olan "Sınav Giriş Belgesi" ve "Fotoğraflı ve Onaylı Kimlik" (Fotoğraflı ve soğuk damgalı nüfus cüzdanı, sürücü belgesi, süresi geçerli pasaport) belgelerinizi sınava gitmeden önce mutlaka hazırlayın.
2. Sınava girebilmeniz için gerekli belgeler dışında, yanınızda kâğıt, kitap, defter, not vb. hiçbir doküman; cep telefonu, bilgisayar, tablet, telsiz, kamera vb. hiç bir iletişim, depolama, kayıt ve veri aktarma cihazı; ruhsatlı veya resmi amaçlı olsa bile silah ve silah yerine geçebilecek hiç bir nesneye izin verilmemektedir.
3. Sınav saatinden 1 saat önce sınava gireceğiniz binanın kapısında hazır bulunun.
4. Sınavın ilk 15 dakikası dolduktan sonra, her ne sebeple olursa olsun hiçbir öğrenci sınava alınmamaktadır.
5. Sınavda yapacağınız işaretlemeler ve yazacağınız yazılar için yanınızda koyu yazan siyah kurşun kalem ve iz bırakmayan silgi bulundurunuz.
6. Cevap kâğıdı üzerine test grubunuzu (kitapçık türünü) (A, B, C, D) kodlamayı unutmayınız. Test grubunu (kitapçık türünü) (A, B, C, D) kodlamayan veya birden fazla kodlama yapan öğrencilerin sınavları geçersiz sayılacaktır.
7. Sınavda hesap makinesi kullanabilirsiniz. Ancak, kullanacağınız makinede alfabetik tuş takımı (A, B, C, …) ve program yapılmasına, saklanmasına, çalıştırılmasına imkân veren EXE, STORE, RUN vb. tuşlar bulunmamalıdır. Aksi takdirde sınavınız ne yazık ki geçersiz sayılacaktır.
8. Resmi kıyafetle (kıtalarından izinli er ve erbaşlar haricinde) sınava giremezsiniz.
9. Sınav değerlendirilirken doğru cevaplarınızın sayısından yanlış cevaplarınızın sayısının dörtte biri düşülecek ve kalan sayı sınavla ilgili ham puanınız olacaktır. Bu nedenle, hakkında hiçbir fikriniz olmayan soruları boş bırakınız. Ancak, soruda verilen seçeneklerden birkaçını eleyebiliyorsanız kalanlar arasında doğru cevabı kestirmeye çalışmanız yararınıza olabilir.

 

06-01-2017


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin