Arama sonuçları

Ara tatiller motivasyonları oldu

Ara tatiller motivasyonları oldu

Ara tatiller motivasyonları oldu. Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Firuz Bağlıkaya, ara tatillerin turizmci açısından motivasyon olduğunu söyledi. 

TÜRSAB’ın 24. Olağan Genel Kurulu’nda yeniden başkan seçilen Bağlıkaya, Travel Turkey İzmir Fuarı kapsamında basın mensuplarının sorularını yanıtladı. 

Bu yılın yabancı ziyaretçi sayısı açısından 45 milyon ile biteceğini öngördüğünü ifade eden Bağlıkaya, şöyle dedi:

ARA TATİLLER MOTİVASYONLARI OLDU

“Önümüzdeki yılda bu sayı 50 milyon hedefine doğru gidecek. İnşallah Avrupa’daki bazı eksikliklerimiz de kapatılmış olacak. İyi bir sezon bizi bekliyor. Güvenlik, huzur çok önemli. Ülkemizde bu devam ettiği müddetçe turizme olan ilgi devam edecek.”

Bağlıkaya, tatillerin artık Avrupa standardına oturduğuna işaret ederek, sözlerini şöyle sürdürdü:

Ara tatil, yılbaşı, sömestir, bir ara tatil daha derken, zaten yaz geliyor. Sektör açısından motivasyonu yüksek bir döneme giriyoruz. Tatil çok. Seyahat acentelerinin paket alternatifleri çoğalıyor. Yolcu kapasitesi artıyor. Bir tatilde seyahat edemeyen diğerinde ediyor. İç turizmdeki hareketlilik devam ediyor. Kültür turları 3’e, 4’e katlandı. Ben bunun aynı tempo ile devam edeceğini düşünüyorum. Erken rezervasyon yüzde 50 indirim ile başladı. Mart ve nisana kadar yüzde 20’lik indirimlere düşecektir.”

Sömestirde, kültür turları, kayak turizmi ve termal turizmin öne çıktığını aktaran Bağlıkaya, tatillerin yıl boyuna yayılmasının otelciler açısından önemli olduğunu, personelini 12 ay çalıştırmak zorunda olan müesseseler açısından söz konusu tatillerin faydalı olacağını söyledi. 

07-12-2019


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş