Arama sonuçları

Arı Okulları öğrencilerine Golden Bess sertifikası

Arı Okulları öğrencilerine Golden Bess sertifikası

Arı Okulları öğrencilerine Golden Bess sertifikası. Özel Arı Okulları öğrencileri, yabancı dildeki başarılarından dolayı sertifika aldı. Uluslararası geçerliliğe sahip yabancı dil sınav sonuçlarına göre Özel Arı Okulları öğrencilerine törenle, “Golden Bees Certificate” verdi. 208 öğrenci sertifikalarını aldı.

Düzenlenen törende SAT (Scholastic Aptitude Test), Uluslararası İngilizce Dil Yeterlilik Sınavı (IELTS), Cambridge Assessment English Sınavları, Fit in Deutsch ve DELE ve Trinity College sınavlarında başarılı olan öğrencilere bu sertifika verildi. 

SAT sınavında 3, IELTS Sınavında 12 öğrenci ile Cambridge Assessment English Sınavları içinde, üniversitelerin çoğu tarafından kabul edilen ve başarılı olunduğu takdirde hazırlık sınıfını atlamayı sağlayan FCE sınavında, henüz 8.sınıfta okuyan 18 öğrenci törende sertifika aldı. Cambridge Assessment Sınavlarında ise Flyers sınavı ile 33, KET sınavı ile 32, PET Sınavı ile 36 ve Trinity College Sınavında 14 öğrenci de yine uluslararası sertifikaya kavuştu. 

ARI OKULLARI ÖĞRENCİLERİNE GOLDEN BESS SERTİFİKASI

Öğrenciler yalnızca İngilizce alanında değil, Almanca ve İspanyolca sınavlarında da başarılı oldu. İlk ve ortaöğretim düzeyinde Goethe Enstitüsü tarafından düzenlenen Fit in Deutsch sınavında başarılı 31 öğrenci ile Cervantes Enstitüsü’nün DELE sınavında başarılı olan 25 Arılı öğrenci de sertifika aldı. 

 “Model Birleşmiş Milletler” (JMUN) ve (MUN) konferanslarında ‘Üstün Başarı Gösteren Delege’  En İyi Delege” ve “Mansiyon” ödüllerinialan 5 öğrenci kutlanarak başarı belgesi ile ödüllendirildi. Öğretmenler de Oxford Teachers Academy (OTA) tarafından verilen sertifika aldı. 

Özel Arı Okulları Genel Müdür Yardımcısı Dr. Seva Demiröz, öncelikli amaçlarının öğrencilerin, kendi ana dillerini etkin bir biçimde kullanmalarının yanı sıra, kültürlerarası ve uluslararası anlayışla daha barışçıl ve duyarlı bir yaklaşıma sahip olmalarını sağlayan yabancı dili öğrenmeleri olduğunu belirtti. Demiröz bu amaçla da öğrencilere birer dünya vatandaşı olarak yetişmeleri için etkin öğrenme ortamları oluşturduklarını söyledi. Demiröz, kasım ayında düzenlenecek olan bir sonraki törende ise 185 ilkokul öğrencisine Cambridge Starters, Movers ve TOEFL Primary sertifikalarını vereceklerini sözlerine ekledi.

24-10-2019


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş