Arama sonuçları

Atatürk ve Cumhuriyet düşmanlarını okullarımızda istemiyoruz

Atatürk ve Cumhuriyet düşmanlarını okullarımızda istemiyoruz

Cumhuriyet'in kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'e ve annesine hakaretler eden, Cumhuriyet'e ve Atatürk'ü düşman bazı kalemlerin okul kütüphanelerinde kitapları, dergileri olduğu anlaşıldı. Eğitimciler Ata'ya ve Cumhuriyet'e düşman bu yayınların okullardan toplatılmasını istedi. 

Eğitim İş Merkez Yürütme Kurulu Milli Eğitim Bakanlığı'na (MEB) "Atatürk düşmanlarını okullarımızda istemiyoruz" başlığı ile çağrı yaptı.  Çağrıda şunlara yer verildi:

ATATÜRK DÜŞMANLARINA PROTESTO  

Eğitim-İş olarak; Atatürk cumhuriyetinin nimetlerinden yararlanıp Atatürk ve Cumhuriyet düşmanlığını özgürlük zannedenler hakkında yasal süreci başlatarak suç duyurusunda bulunmuştuk. Bu çirkin iftiracı ve kendini bilmez densizlerin hainlerinin protesto edilmesi için tüm örgütümüz ayakta ve basın açıklamaları yapacak. Tüm halkımızı destek olmaya davet ediyoruz.

DÜŞMANLARI OKULLARIMIZDA İSTEMİYORUZ: Milli Eğitim Bakanlığı'nı uyararak bu kişileri okullarımızda istemediğimizi aksi halde işbirlikçi pozisyonuna düşeceklerini ifade ederek bu şahısların tüm yayınlarının (kitap, dergi…. vs) okul kütüphanelerinden, sınıf kitaplıklardan ve tüm birimlerden toplatılmasını, yasaklanmasını ve bu kişiler ile tüm Atatürk ve Cumhuriyet düşmanlarına okullarımızda panel, seminer adı altında etkinliklerde yer verilmemesini talep ettik.

EĞİTİMCİLERE ÇAĞRI VAR: Aynı şekilde TC Kültür ve Turizm Bakanlığı'nı da uyararak bakanlıklarına bağlı kütüphanelerinden de çıkarılmasını, yasaklanmasını istedik.

Tüm eğitimcileri de bu konuda duyarlı olmaya davet ediyor, okul ya da kütüphanelerde yapacakları tespiti bir dilekçe ile okul idarelerine bildirmelerini gereğini talep etmelerini, yapılmadığı taktirde sendikamıza ulaşmalarını bekliyoruz.

 

11-05-2017


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş