Arama sonuçları

Baba oğul birlikte sınavda

Baba oğul birlikte sınavda

Aksaray'da yaşayan 45 yaşındaki üç çocuk babası Ahmet Arıbaş, 18 yaşındaki oğlu ile birlikte Yükseköğretime Geçiş Sınavı'na (YGS) girdi.

Sınava beraber ders çalışarak sınava hazırlandıklarını söyleyen 3 çocuk babası Ahmet Arıbaş ile oğlu Can Arıbaş, Mesleki ve Teknik Meslek Lisesi'nde sınava girdi. Baba ve oğlu, diğer adaylar gibi 160 dakika boyunca YGS'de ter döktü.

'ÖRNEK OLMAK İSTİYORUM'
Hacettepe Üniversitesi mezunu baba Ahmet Arıbaş, 22 yıllık memur olduğunu, okumaya karşı büyük merakının bulunduğunu söylerken yaşının 45 olmasına rağmen ikinci bir üniversite bitirmek istediğini dile getiren Ahmet Arıbaş, şöyle dedi:

"Amacım oğlumu bu sınava motive etmek. Bunun için gece gündüz çalıştık. Ben bilemediklerimi oğluma, o takıldığı konuları bana sorarak YGS'ye en iyi şekilde hazırlandık. O üniversiteyi kazanmak, ben de ikinci kez 4 yıllık bir fakülteyi kazanarak yeni bir üniversite diploması almak için bu sınavda ter dökeceğiz. Aileme ve çocuklarıma, diğer anne-babalara örnek olmak istiyorum."

AİLECE HIRSLIYIZ
Aksaray Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi son sınıf öğrencisi Can Arıbaş da severek okuduğu liseden sonra turizm fakültesini hedeflediğini söyledi. Amacının turizm alanında üst kademelere yükselmek olduğunu dile getiren Can Arıbaş, "Ailece hırslıyız. Babamın tekrar ikinci bir üniversiteyi arzulaması, bunun en güzel örneği. Bu benim de bakış açımı ciddi oranda değiştirdi.  İnşallah babam da ben de istediğimiz başarıyı sağlarız" dedi.

Bu blog AA abonesidir.

Fotoğraf: AA

13-03-2016


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş