Arama sonuçları

Bahçeşehir Koleji girişimcilere fon kurdu

Bahçeşehir Koleji girişimcilere fon kurdu

Bahçeşehir Koleji girişimcilere fon kurdu. Bahçeşehir Koleji tarafından hayata geçirilen girişim sermayesi fonu BK Ventures gençlerin projelerine destek vermek için kuruldu. BK Ventures, Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Kurucusu ve Başkanı Enver Yücel, İcra Kurulu Başkanı Hüseyin Yücel ve Bahçeşehir Koleji IT ve Eğitim Teknolojilerinden Sorumlu İcra Kurulu Üyesi Mehmet Arslantunalı ortaklığında kurulmuş oldu. 

Bahçeşehir Koleji, gençlerin ve çocukların projelerine öncelik verecek girişim sermayesi fonu BK Ventures’da eğitim ve 21. yüzyıl becerilerini ana odağına alarak inovatif projeleri destekliyor. BK Ventures, Bahçeşehir Koleji Fen ve Teknoloji Liseleri öğrencileri tarafından geliştirilmiş patentli 70’e yakın projeyi öncelikli olarak değerlendirmeye aldı.  

BAHÇEŞEHİR KOLEJİ GİRİŞİMCİ GENÇLERE FON SAĞLAYACAK

STEM+A eğitim modelini destekleyen her türlü içerik ve donanım projesini destekleyen BK Ventures, mobil üzerinden, fiziksel olarak devam zorunluluğu bulunmayan e-MBA programları satışına odaklanan “PinBAU”, yeni nesil sosyal medya girişimi “Groopapp” ve Bahçeşehir Kolejinin içerik geliştirme kabiliyetlerini yerel ve global operatörler üzerinden dijital eğitim geliştirme satışına odaklanan “BK Mobil” uygulamasına yaptığı yatırımla, kuruluşunun üzerinden yaklaşık 3 ay geçmesine rağmen şimdiden önemli bir yol kat etti. 

4 ANA DEĞER ÜZERİNDE ODAKLANACAK

Bahçeşehir Koleji İcra Kurulu Başkanı Hüseyin Yücel, BK Ventures’da merak, teknoloji, erişilebilirlik ve zaman olmak üzere dört ana değer üzerinde yol alacaklarını söyledi. BK Ventures’ı diğer fonlardan farklı kılan yanın ise Yücel şöyle anlattı: 

“Türkiye’nin her yerinde bulunan kampuslarımız ve binlerce çalışanımızla farklı girişimcilere mekân, bilgiye erişim ve Bahçeşehir Üniversitesi bünyesinde bulunan BAU Teknoloji Transfer Ofisi üzerinden farklı destekler sunabiliyoruz. Üniversite bünyesinde kurduğumuz Maker Space alanındaki tüm teknik donanımı, girişimcilerin kullanımına açıyoruz. Yatırım yaptığımız tüm girişimleri orta ve uzun vadede global pazara sunmayı hedefliyoruz. Girişimlerine destek olduğumuz gençlere burs imkânı sağlıyoruz; Bahçeşehir Koleji ve Bahçeşehir Üniversitesi olarak girişimcinin ihtiyacı olan her düzeyde eğitim için kolej ve üniversite bünyesinde eğitimleri girişimcilere ücretsiz olarak sunacağız.”

BK Ventures’ın kurucu ortaklarından Bahçeşehir Koleji IT ve Eğitim Teknolojilerinden Sorumlu İcra Kurulu Üyesi Mehmet Arslantunalı, girişimlerini BAU Global’in Silikon Vadisi’nde bulunan kuluçka merkezi ve Bahçeşehir International University’nin Washington DC’deki kampusu üzerinden global pazara götürmeyi arzuladıklarını söyledi. 

Arslantunalı ayrıca Bahçeşehir Üniversitesi bünyesinde yatırımcı ve girişimcileri bir araya getirmeyi hedefledikleri “VENTURE CAFE” konseptini de yakın zamanda hayata geçirmeyi hedeflediklerini belirtti. 

 

26-06-2017


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş