Arama sonuçları

Bahçeşehir Okulları'nda hisse devri

Bahçeşehir Okulları'nda hisse devri

Bahçeşehir Koleji 2011'de ABD'li ünlü özel yatırım fonu Carlyle'e sattığı yüzde 42 hissesini geri aldı. ABD'li fonun eğitim sektöründen çıkmaya karar vermesi üzerine yapılan görüşmeler sonucu Enver Yücel satışa çıkarılan hisseyi kendisi satın aldı. Okulun kurucusu Enver Yücel'in Yönetim Kurulu Başkanı Olduğu Bahçeşehir Eğitim Kurumları tekrar Bahçeşehir Koleji'nin tamamına sahip oldu.

Bahçeşehir Okulları İcra Kurulu Başkanı Hüseyin Yücel’in konuyla ilgili açıklamaları ise şöyle oldu: “4 yılı aşan bir sürede başarılı bir ortaklık gerçekleştirilmiştir. Bu sürede; kampus sayımız 69’a, öğrenci sayımız 53 bine, çalışan sayımız 5 bin 200’e ulaşmıştır. Bugün STEM+A, KÖM, Çift Dilli, Dijital Eğitim gibi dünyanın önde gelen ülkelerinde uygulanan eğitim sistemlerinin Türkiye’de yerleşmesine öncülük eden Bahçeşehir Okulları, akademik başarısıyla da Türkiye’nin zirvesinde yer almaktadır” açıklaması yaptı. Carlyle Grup’un hisselerini satma niyeti olduğu 6 ay önce gündeme gelmiş ve alıcılarla görüşmeler başlamıştır. Çeşitli potansiyel alıcılarla görüşmeler yapılmış, nihayetinde Enver Yücel ve Hüseyin Yücel tarafından öncelikli satın alma hakkı kullanılarak hisseler satın alınmış ve nihai imzalar taraflarca atılmıştır.”

Yücel, gelecek 5 yıl için hedeflerini olduğunu belirterek bu hedefleri şöyle sıraladı: “69 olan kampus sayımızı 100’e çıkarmak. 5 bin 200 olan çalışan sayımızı 11 bin 500’lere yükselterek ülkemiz ve insanlarımız için yeni istihdam fırsatları yaratmak. Yurt dışı projelerimizi de hayata geçirerek başta ABD ve Kazakistan olmak üzere farklı ülkelerde K12 seviyesinde okullar açmak ve kaliteli eğitimimizi bir Türk markası olarak global seviyeye taşımak. Tüm bu büyüme ve kaliteli eğitimi yaygınlaştırma planlarımız için toplam 310 milyon dolarlık bir yatırım yapmak.”

 

02-07-2016


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş