Arama sonuçları

Bakan iddialı: Bugüne kadar yapılmış en iyi müfredat

Bakan iddialı: Bugüne kadar yapılmış en iyi müfredat

Bakan iddialı: Bugüne kadar yapılmış en iyi müfredat. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmazkamuoyunda başta Evrim Teorisi ve teorisyeni Darwin’in çıkarıldığı, Atatürkçülükle ilgili bölümlerin azaltıldığı gerekçeleriyle eleştirilen yeni müfredatı şu sözlerle savundu: “Cumhuriyetin kurulduğu andan bugüne kadar yapılmış en iyi müfredat" dedi.

Geçtiğimiz ocak ayında taslak halinde kamuoyu ile paylaşılan yeni müfredat ile ilgili başta sivil toplum kuruluşları olmak üzere eleştiriler gündeme gelmişti. Müfredat ile ilgili eleştirilere bakanlık “kötü niyetli kişiler eleştirdi” diyerek tepki gösterirken, oluşturulan komisyonlarda müfredat yazılmış ve son olarak da Talim Terbiye Kurulu’na gönderilmişti. Burada da yazım kuralları açısından incelendiği belirtilen yeni müfredat Milli Eğitim Bakanlığı’na (MEB) gönderildi. 

MÜFREDAT İLE İLGİLİ BAKAN İDDİALI KONUŞTU

Açıklanması 16 Nisan’da yapılan referandum sonrasına bırakıldığı belirtilen yeni müfredat ile ilgili açıklama ise yapılmadı. Milli Eğitim Bakanı Yılmaz ise bakanlıkta yapılan törenin ardından yeni müfredat ile ilgili soruları da yanıtladı. Yılmaz, müfredatın 1'inci, 5'inci ve 9'uncu sınıflara yönelik çalışmalarının tamamlandığını söyledi. Kısa süre içerisinde kamuoyuna yeni müfredat ile ilgili açıklama yapacaklarını belirten Yılmaz, şöyle konuştu: “Şuna çok inanıyoruz ki bütün tarafsız, eğitimle gerçekten ilgili ve evlatlarımıza daha iyi bir eğitim vererek, Türkiye'nin geleceğini aydınlık kılmak isteyenler teyit edecektir ki Cumhuriyetin kurulduğu andan bugüne kadar yapılmış en iyi müfredat. Dolayısıyla da bütün vatandaşlarımıza gönlünüz rahat olsun, emanet ettiğiniz eğitim kurumunuzda evlatlarınıza çok iyi bir eğitim vereceğiz diyoruz." 

AÇIKLAMA BAYRAM SONRASINA KALDI

Yılmaz, müfredat ile ilgili çalışmaların tamamlandığını ve ramazan ayının ardından düzenlenecek basın toplantısında konunun detaylarının paylaşılacağını ifade etti.

ÖNCE 1, 5 VE 9’UNCU SINIFLARDA BAŞLAYACAK

Yeni müfredat önümüzdeki öğretim yılından itibaren kademeli olarak uygulanmaya başlayacak. 2017-2018 öğretim yılında önce 1, 5 ve 9’uncu sınıflar yeni müfredatla eğitime başlayacak.

15-06-2017


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin