Arama sonuçları

Bakan Özer: 99 alanda öğretmen ataması yapacağız

Bakan Özer: 99 alanda öğretmen ataması yapacağız

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 1 Eylül'deki öğretmen atamasına ilişkin, "Okul öncesi, mesleki eğitim, matematik, özel eğitim ve diğer branşlara önem veriyoruz. 99 alanda öğretmen alımı yapacağız" dedi. Özer, Kanal 7 televizyonunun canlı yayınında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu, soruları yanıtladı.

2021-2022 eğitim öğretim yılının yüz yüze kararlı bir şekilde tamamlandığını, bu konuda büyük çaba gösterdiklerini ifade eden Özer, tatillerinin olmadığını, yeni eğitim dönemine ilişkin hazırlıklara başladıklarını söyledi.

Özer, İstanbul'da tüm okul yöneticileriyle gerçekleştirdikleri değerlendirme toplantısı ile yeni dönemin başlangıcını yaptıklarını, toplantılara Ankara ve İzmir ile devam edeceklerini, hazır şekilde öğrencileri karşılayacaklarını aktardı.

1 MİLYONA YAKIN ÖĞRENCİ YAZ OKULUNA BAŞVURDU

Öğrencileri yıl içinde yardımcı kaynaklarla desteklediklerini, tatil dönemi için de ilk defa bakanlık olarak yaz okullarını açmaya karar verdiklerini anlatan Özer, şunları söyledi:

"Tam bir ders formatında değil de öğrencilerin güzel vakit geçirebilecekleri, bilim, sanat, kültür, matematik ve yabancı dille kendilerini geliştirebilecekleri mekanizmaları devreye aldık. Yaz okulları açıldı, kayıtlar bitti. Bilim ve sanat merkezlerini, bu merkezlerin öğrencileri dışındaki öğrencilere açtık. Yaklaşık 105 bin 856 öğrencimiz buraya başvurmuş. Matematiğe önem veriyoruz. İlk defa üretmiş olduğumuz yaklaşımları bu yaz okulunda uygulayacağız. İngilizceye ilişkin de yeni yaklaşımları kullanacağımız yaz okullarını açtık. Matematik yaz kurslarına 414 bin 731, İngilizce yaz kurslarına 327 bin 104, destekleme ve yetiştirme kurslarına da 140 bin öğrenci kayıt yaptırdı. Toplam 987 bin 691 öğrencimiz yaz okullarına başvurdu."

03-07-2022


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş