Arama sonuçları

Bakan Özer: Yüz yüze eğitime katılım zorunlu

Bakan Özer: Yüz yüze eğitime katılım zorunlu

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, yüz yüze eğitime katılımın ve devamın zorunlu olduğunu söyledi. Özer, tüm kademelerde haftada beş gün ve yüz yüze eğitimin başladığını belirterek, yüz yüze eğitime katılımın zorunlu olduğunu ifade etti.

Özer, şöyle dedi: “Yüz yüze eğitime katılım zorunlu olacak. Ancak yönetmelikte tanımlı mazereti olanlar, Sağlık Bakanlığı e-nabız sistemindeki kronik hastalıklar listesinde yer alan hastalığa ait raporu olan öğrenciler ve CovId-19 tanılı veya temaslı olan öğrencilerimiz okula gelmeden EBA-TV ve dijital platformlar üzerinden derslerini takip edebilecekler.”

EBA ÜZERİNDEN DERSLERİ TAKİP EDECEKLER

Hürriyet’in haberine göre evden çıkması sağlığı açısından risk oluşturan ve buna dair sağlık kurulu raporu bulunan özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilere rehberlik ve araştırma merkezlerince alınan “evde eğitim” kararı doğrultusunda ders yılı boyunca il/ilçe milli eğitim müdürlüğünün planlamasıyla evde eğitim hizmeti verilecek ve bu öğrenciler mazeretli sayılacak.

Sağlık Bakanlığı e-nabız sistemindeki kronik hastalıklar listesinde yer alan hastalığa ait raporu olan öğrencilerle, koronavirüs hastası ya da temaslısı olduğu için tedavi veya karantina sürecinde olan öğrenciler de mazeretli sayılacak. Bu öğrenciler TRT EBA ve EBA dijital platformu aracılığıyla eğitime evde devam edecek.

06-09-2021


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş