Arama sonuçları

Bakan Selçuk: Öğretmenlerin kendilerini yenilemeleri gerek

Bakan Selçuk: Öğretmenlerin kendilerini yenilemeleri gerek

Bakan Selçuk: Öğretmenlerin kendilerini yenilemeleri gerek. Öğretmenlere yörelik olarak bulut bilişim, büyük veri, blok zinciri ve iş zekasında yeni eğitimler açılacak. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, uzaktan eğitim sürecinde yapılacak yüz yüze eğitime ilişkin de, "Birtakım teknik hazırlıklarımız var, çok kısa süre içerisinde gereken açıklamalar yapılacak" dedi.

Selçuk, Microsoft İş Birliğinde Düzenlenen Mesleki Gelişim Programı Dijital Sertifika Töreni'nde, öğretmenlerin teknolojik becerilerini geliştirme konusunda kararlı olduklarını söyledi.

BAKAN SELÇUK: ÖĞRETMENLERİN KENDİLERİNİ YENİLEMELERİ GEREKECEK

Bakanlık ile Microsoft iş birliğinde, düzenlenen "Yazılım Geliştirme Uzmanlığı Mesleki Gelişim Programı" kapsamında şimdiye kadar 53 eğitim programı gerçekleştirdiklerini, 6 bin 100 öğretmenin bundan yararlandığını ve 4 bin 448 öğretmenin sertifika almaya hak kazandığını belirten Selçuk, bu sayıları artıracaklarını ifade etti.

TEKNOLOJİDE YENİ EĞİTİMLER AÇILACAK

Dijital dünyaya uyum sağlamanın eğitim için önemli olduğuna işaret eden Selçuk, şöyle dediB "Bulut bilişim, büyük veri, blok zinciri ve iş zekası gibi eğitim alanlarını gündeme getireceğiz. Öğretmenlere bu müjdeyi şimdiden verebiliriz. Bu alanlarda da yeni eğitimler açılacak."

Öğretmenlerin kendilerini yenilemeleri gerektiğine dikkati çeken Selçuk, öğretmenlerin eğitimlere başvurularının yüksek olduğunu aktardı.

Salgın sürecinde ödün vermeden çalışan öğretmenlerin başarı hikayelerine şahit olduklarına değinen Selçuk, Türkiye'nin dünyaya örnek olacak uygulamalar yaptığını vurguladı.

Bakan Selçuk, öğretmenlere verilen eğitimler her ne kadar bireysel ve mesleki boyutta görünse de bunların her alana faydası olacağını kaydetti.

Microsoft Türkiye Kamu Sektörü ve Yatırımlarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Dr. Erdem Erkul da Türkiye'nin diğer ülkelere nazaran uzaktan eğitimde daha hızlı hareket ettiğine dikkati çekerek, bunun gelecekte dünyayla rekabette nasıl bir artıya dönüşeceğinin görüleceğini anlattı.

ÖĞRETMENLERE YÖNELİK EĞİTİMLER DEVAM EDİYOR

Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Doç. Dr. Adnan Boyacı ise program kapsamında, 1'inci fazın sona erdiğini kaydederek, öğretmenlere yönelik yazılım, kodlama eğitimlerini sürdüreceklerini dile getirdi.

Konuşmaların ardından Bakan Selçuk, çevrimiçi bağlantıyla öğretmenlere dijital olarak sertifikalarını takdim etti.

YÜZ YÜZE EĞİTİM İÇİN AÇIKLAMA YAPILACAK

Bakan Selçuk, basın mensuplarının uzaktan eğitim sürecinde yapılacak yüz yüze eğitime ilişkin sorusu üzerine de "Birtakım teknik hazırlıklarımız var, çok kısa süre içerisinde gereken açıklamalar yapılacak. Merak etmeyin" değerlendirmesinde bulundu.

08-09-2020


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş