Arama sonuçları

Bakan Selçuk: Sınavları ertelemek, yükünüzü artıracak

Bakan Selçuk: Sınavları ertelemek, yükünüzü artıracak

Bakan Selçuk: Yüz yüze yapılacak sınavlar için Kovid-19 tedbirler alındı. Milli Eğitim Bakanı Selçuk, yüz yüze yapılacak sınavlar için Kovid-19 tedbirlerine yönelik tüm hazırlıkların tamamlandığını bildirdi. Selçuk, "Sınavlarınızda bugün yapılacak bir erteleme, yakın zamanda çalışma yükünüzü daha fazla artıracaktır" dedi.

YAPILACAK ERTELEME YÜKÜNÜZÜ ARTIRACAK

Lise sınavlarının 1 Mart'tan itibaren yüz yüze yapılacağının açıklanmasıyla birlikte, pek çok öğrenci tepkilerini sosyal medyada belirterek sınavların iptalini talep etmiş ve Bakan Selçuk'tan bir açıklama beklediklerini belirtmişlerdi.

Bakan Selçuk, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada öğrencilere seslendi. Bakan Selçuk, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

'SESİNİZİ DUYUYORUM VE PAYLAŞIMLARINIZI OKUYORUM'

Sevgili Gençler,

Emin olun sesinizi duyuyorum ve paylaşımlarınızı okuyorum. Biz salgın döneminde kararlarımızı, eğitimcilerle ve hekimlerle birlikte oluşturuyoruz. Salgının seyrini günlük izliyoruz. Neyin riskli, neyin gerekli olduğu konusunda verilere dayalı olarak ortak görüş geliştiriyoruz. Bu görüşmeler neticesinde, köy okullarımız ve ana okullarımız yüz yüze eğitime çoktan başladı. 1 Mart'ta ilkokul 1, 2, 3, 4. sınıf öğrencilerimizle 8 ve 12. sınıf öğrencilerimiz de yüz yüze eğitimlerine başlıyor. Sizlerin de sadece sınavlarınızı yüz yüze gerçekleştirebilmemiz için salgın tedbirleri noktasında tüm hazırlıklarımız tamam. Öğrencilerimizin %40'ı yani yarıya yakınınız sınavlarını tamamladı zaten. Sınavlarınızda bugün yapılacak bir erteleme, yakın zamanda çalışma yükünüzü daha fazla artıracaktır. Bizim de durumunuzu tespit edip ihtiyaçlarınıza uygun destekleme programları tasarlamamızı engelleyecektir. Gelecek yıllara sorun biriktirmemek için zamanında çalışmak bu yüzden çok kritik.

Kararlarımızda, sağlığınız her zaman önceliğimiz. Desteğiniz ve iş birliğiniz bizim için önemli. Bu günlerin üstesinden hep birlikte gayretle geleceğiz. Siz derslerinize ve sağlığınıza odaklanın lütfen. Hepinize yürekten teşekkür ediyorum.

Ziya Selçuk

Milli Eğitim Bakanı

21-02-2021


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş