Arama sonuçları

Bakan Selçuk: Temel gayemiz okullar arasındaki imkan farkını azaltmak

Bakan Selçuk: Temel gayemiz okullar arasındaki imkan farkını azaltmak

Milli Eğitim Bakanı Selçuk: Temel gayemiz okullar arasındaki imkan farkını azaltmak. İlkokullarda Yetiştirme Programı tanıtım toplantısına katılan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk,  “Okullar arasındaki imkan farklarını ve öğrenciler arasındaki öğrenme farklarını azaltmayı temel bir gaye olarak benimsedik” dedi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Bugün güzel bir amaç için bir aradayız. İyileştirmek, güzelleştirmektir. Biz okullar arasındaki imkan farklarını ve öğrenciler arasındaki öğrenme farklarını azaltmayı temel bir gaye olarak benimsedik. Bu kapsamda üzerimize büyük bir ödev düşüyor. Çocuklarımızın ulaşmalarını istediğimiz hedefler, görmelerini istediğimiz manzaralar ortak. İYEP çalışması da bu hedef doğrultusunda yürütülüyor” dedi. 

Milli Eğitim Bakanlığı, öğrenme süreçleri farklı olan her öğrencinin başarıya ulaşabilmesi,  “İşte Bu Kadar Kolay” diyebilmesi için 'İlkokullarda Yetiştirme Programı'nı (İYEP) geliştirdi. 

İYEP Tanıtım Toplantısı, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, projeye destek veren UNICEF yetkilileri, akademisyenler, Sivil Toplum Örgütü temsilcileri ile il ve ilçe milli eğitim müdürlerinin katılımıyla Ankara'da gerçekleştirildi.

4.5 MİLYON ÖĞRENCİYİ DAVET ETTİK

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Bugün güzel bir amaç için bir aradayız. Bir çalışma gerçekten sahiciyse, gerçekten çocuklarımızın gözlerindeki ışıltıyı parlatacaksa iyi bir şey yapıyoruz demektir. Çocuğun özel ve önemli hissettiği durumu İYEP'le gerçekleştirmeye çalıştık” dedi. Selçuk, 2018-2019 eğitim öğretim yılının başında da 3'üncü ve 4'üncü sınıflar için farklı seviyelerde; bir, iki, üçüncü modül seviyelerinde bir düzenlemenin de hayata geçirildiğini belirtirken, toplamda 4 milyon, 4 buçuk milyon civarında öğrencinin de tespit aşamasına davet edildiğinin altını çizdi. Bu sürecin sonucunda yaklaşık 302 bin öğrencinin İYEP'e dahil edildiğini söyleyen Selçuk, hedefin öğrencileri 2023 Eğitim Vizyonu çerçevesinde ileri taşımak olduğunu ifade etti.

14-10-2019


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş