Arama sonuçları

Bakan Selçuk’un yardımcıları belli oldu

Bakan Selçuk’un yardımcıları belli oldu

Bakan Selçuk’un yardımcıları belli oldu. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un yardımcıları belli oldu. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) bakan yardımcılıklarına İbrahim Er ve Reha Denemeç getirildi.

Bugün  Resmi Gazete'de yayınlanan Cumhurbaşkanlığı kararlarına göre, İbrahim Er ve Reha Denemeç, Milli Eğitim Bakanlığı Bakan Yardımcılığına atandı.

BAKAN SELÇUK’UN YARDIMCILARI BELLİ OLDU

Bakan Yardımcısı İbrahim Er Milli Eğitim Bakanlığı’na uzak bir isim değil. Daha önce de MEB, İlköğretim Genel Müdürü olarak görev yapmış. 2002’de ise Danıştay üyeliğine atanmıştı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın teyzesinin oğlu olan Er, sınıf öğretmeni, okul müdürü ve müfettişlik de yaptı. 1968 doğumlu İbrahim Er, Giresin Eğitim Enstitüsü Sınıf Öğretmenliği mezunu. Ankara Üniversitesi Eğitim yönetimi teftişi ekonomisi ve planlaması üzerinde yüksek lisans yaptı.

 

İKİNCİ YARDIMCI ESKİ AKP MİLLETVEKİLİ

Selçuk’un yardımcısı olarak atanan ikinci isim Reha Denemeç AKP kurucularından, 22 ve 23. dönem AKP milletvekili olarak görev yaptı. 1961 Elazığ doğumlu Reha Denemeç ise, ODTÜ Ekonomi Bölümü mezunu. Yüksek lisansını ABD University of Delaware’de ekonomi alanında yapan Denemeç, Devlet Planlama Teşkilatı'nda çalıştı.

 

25-07-2018


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş