Arama sonuçları

Bakan Yanık: Öğrenim kredisini isteyen her öğrenciye veriyoruz

Bakan Yanık: Öğrenim kredisini isteyen her öğrenciye veriyoruz

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, öğrenim kredisinin, gelir testine tabi tutulmaksızın isteyen her öğrenciye verildiğini belirterek, ''Başarılı ve ihtiyaç sahiplerine geri ödemesiz burs var, doğrudan doğruya hibe edilen burslar bunlar. Pek çok başlıkta gençlerimizi maddi anlamda destekledik, destekliyoruz'' dedi.

Yanık, partisinin Beylikdüzü İlçe Teşkilatının Yakuplu mesire alanında düzenlediği gençlik şölenine katıldı.

KREDİ FAİZLERİ SİLİNDİ

Burada gençlere seslenen Yanık, öğrenci kredilerinin faizlerinin silindiğini ve harç kredisinin kaldırıldığını hatırlattı.

Muhalefetin bu konudaki tutumunu eleştiren Bakan Yanık, ''Aylardır zaten yaptığımız bir işlemi sanki öğrencilere gadrediliyormuş gibi lanse edenlerin döneminde, onların iktidar olduğu dönemlerde üniversite öğrencilerinin durumu neydi?'' diye sordu.

Yanık, CHP'nin iktidar olduğu dönemde öğrenci kredisinin güçlükle alındığını belirterek, şu an hiçbir gelir testine tabi tutulmaksızın isteyen her öğrenciye öğrenim kredisi verildiğini söyledi.

Hükümet olarak her anlamda gençlerin yanında olduklarını dile getiren Bakan Yanık, şöyle devam etti:

HARÇ KREDİSİNİ KALDIRDIK

“Harç kredisini kaldırdık. Üniversite eğitimi de dahil ilköğretimden yükseköğretime kadar devlet okullarında öğretim ücretsiz. Öğrenim kredisini, hiçbir gelir testine tabi tutmaksızın isteyen her öğrenciye veriyoruz. Başarılı ve ihtiyaç sahiplerine geri ödemesiz burs var, doğrudan doğruya hibe edilen burslar bunlar. Pek çok başlıkta gençlerimizi maddi anlamda destekledik, destekliyoruz.''

Bakan Yanık, partisinin hedeflerini yeni nesillere ulaştırmak için gençlere görev düştüğünü vurgulayadı. Yanık, daha sonra etkinliğe katılan gençlerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

13-08-2022


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş