Arama sonuçları

Bakan Yılmaz: Her ne sorun varsa çözüm eğitimdedir

Bakan Yılmaz: Her ne sorun varsa çözüm eğitimdedir

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Bakanlık üst düzey bürokratları ve 81 ilin milli eğitim müdürleriyle bilgilendirme ve istişare toplantısında bir araya geldi. Bütün kötülüklerin kaynağında cehaletin yattığını ifade eden Bakan Yılmaz, "Her ne sorun varsa çözüm eğitimdedir. Cehalet varsa çözüm eğitimde, yoksulluk varsa, terör varsa çözüm eğitimdedir. Irkçılık da cehaletten kaynaklanıyor, kavga da cehaletten kaynaklanıyor. Ama cehaleti gidermenin yolu eğitimdir. Yoksulluğu da gidermenin yolu eğitimden geçiyor." dedi. Yılmaz, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

ÜNİVERSİTE SAYISI 193’E YÜKSELDİ: Türkiye’de 2002 yılında üniversite sayısı 76 idi. Şimdi toplam sayı 193 oldu. İlave üniversiteler de kurulacak daha. Türkiye’de 80 yılda 76 üniversite yapıldı. 14 yıllık dönemde üniversite sayısı 193’e yükseldi. Sadece üniversite sayısının artmış olması bile bu alanda eğitime yapılan katkıları göstermektedir. Yeter mi, yetmez tabii.

ÖĞRETMEN AKADEMİSİ KURACAĞIZ: Eğitimde kaliteyi daha da artırmak için çalışacağız. Öğretmen ve öğrencilerin bilgiye erişimlerinin, eğitimde kullanılan teknolojiyle sağlanıyor. Çağdaş uygarlık seviyesine çağın kullandığı metotlarla ulaşılabilir. Önümüzdeki dönemde inşallah bu ikili eğitimi ortadan kaldıracağız. Çocuklarımıza daha nitelikli bir eğitim vereceğiz. Türkiye’nin 2023 hedefleri var. İnanırsak hedeflerimize ulaşırız. Bunun yolu da eğitimi kaliteli yapmaktan geçer. Yüksek katma değerli ürünler üretmeliyiz. Öğrenmeyi öğreten, evrensel değerlere açık projeler üreteceğiz. Yerel değerleri özümseyeceğiz. Değerlerimizle gurur duymayı öğreteceğiz. Öğretmen akademisini kuracağız. Yapacak çok şeyimiz var.

Bu blog AA abonesidir.

14-06-2016


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş