Arama sonuçları

Bakan Yılmaz: Ödev yok ama kitap okuyun

Bakan Yılmaz: Ödev yok ama kitap okuyun

Bugün 2017-2018 öğretim yılının ilk dönemi son buldu. Yaklaşık 18 milyon öğrenci için 2 haftalık tatil başladı. İkinci dönem 5 Şubat'ta başlayacak. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, yarıyıl tatili dolayısıyla mesaj yayımladı. Yılmaz, 2017-2018 eğitim öğretim yılı birinci döneminin tamamlanmasıyla yarıyıl tatiline giren ve karne alma sevinci yaşayan tüm öğrencilerin karne heyecanını paylaştığını vurgulayarak, öğrenci ve öğretmenlere iyi tatiller diledi. 

BAKAN YILMAZ: ÖDEV YOK AMA KİTAP OKUYUN

Yılmaz, karnenin tek başına başarı göstergesi olmadığını belirterek mesajında şunlara vurgu yaptı. 

"Öğrencilerimizin davranış, tutum, şahsiyet ve zekalarının bir göstergesi olmayan karneler sadece dönem boyunca derslerde gösterdikleri başarının neticesidir. Her bir öğrenci ayrı bir değerdir. Büyük bir özveriyle yetiştirilen öğrencilerimizi geleceğimizin teminatı olarak görüyor, yarınlarımızı emanet edeceğimiz nesillerimizi en iyi şekilde yetiştirmek için çalışıyoruz. Evlatlarımızın derslerinde başarılı bir öğrenci olabilmeleri kadar iyi insan olabilmeleri, evrensel değerlere açık, milli ve manevi değerleri benimsemiş bireyler olarak yetişmelerini de son derece önemsiyoruz.

 

KARNE TEK BAŞINA BAŞARI GÖSTERGESİ DEĞİLDİR

Yılmaz, okullarda gerçekleştirilen eğitim öğretim faaliyetlerinin etkili ve verimli olabilmesinin; öğrenci, öğretmen ve velilerin yıl boyunca iş birliği içerisinde olmasına bağlı olduğunu belirtti. İyi bir eğitim öğretim ortamının sağlanması ve eğitimde başarının artırılması adına veli, okul ve öğretmen iletişiminin önemine işaret eden Bakan Yılmaz, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Sizlerin, öğrencilerimizin eğitimlerine gösterdiğiniz ilgi, onlarla birlikte geçireceğiniz zaman, onlara göstereceğiniz anlayış, vereceğiniz sevgi ve her daim yanlarında olduğunuzu hissettirmeniz çocuklarımızın başarılarını artıracak ve yarınlara emin adımlarla yürümelerinde etkin rol oynayacaktır. Çocuklarımızın başarılarını sadece karne notlarından ibaret görmemeliyiz. Unutmamalıyız ki karne, tek başına başarı göstergesi değildir. Öğrencilerimizin davranış, tutum, şahsiyet ve zekalarının bir göstergesi olmayan karneler sadece dönem boyunca derslerde gösterdikleri başarının neticesidir."

ÖDEV YOK KİTAP VAR

Yılmaz, öğretmenlerin büyük bir azimle gayret göstererek nesilleri yetiştirmek adına özveriyle yürüttüğü tüm çalışmaları yürekten desteklediğini belirtti.Daha güçlü ve daha müreffeh bir ülke için, ülkeyi muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkarmak için, nesilleri fikri, vicdanı ve irfanı hür olarak yetiştirmek için çıkılan eğitim öğretim yolunda hep birlikte çalışılacağını vurgulayan Yılmaz, mesajında şunları kaydetti:

"Sevgili öğrencilerimiz bu ülkenin yarınları sizlersiniz. İnanıyorum ki sizler, milli ve manevi değerlerine bağlı, tarihine, milletine ve devletine sahip çıkan gençler olarak yetişeceksiniz. Mukaddesatımızı ve bizi biz yapan değerlerimizi sizler koruyacak, ülkemizi güçlü yarınlara sizler taşıyacaksınız. 

Okuyan, araştıran, bilgi ve becerilerini daima yenileyen bireyler olarak yetişmeniz,geleceğe daha sağlam adımlarla ilerlemenizi ve başarmanızı sağlayacaktır. Hiçbir başarı tesadüf değildir. Başarı isteğin, azmin ve gayretin neticesidir. 

Tatilde dinlenmenizi, bulunduğunuz şehirlerdeki tarihi mekanları, müzeleri, kütüphaneleri gezmenizi, aileniz ve sevdiklerinizle birlikte zaman geçirmenizi, sportif, sanatsal ve kültürel değeri olan sosyal aktivitelere katılmanızı ve kitap okumanızı öneriyorum. Kitap okumak size yol gösterecek, iç dünyanızı zenginleştirecek ve yarınlara umutla bakmanızı sağlayacaktır."

 

19-01-2018


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş